Hét új emberrel a fedélzeten kikapott a Real Madrid

2019.04.03. 21:20
Jogos volt a hazai öröm, megérdemelt a győzelem (Fotó: AFP)
A Valencia 2–1-re legyőzte odahaza a Real Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 30. fordulójában, Zinédine Zidane elszenvedte első vereségét a csapattal második madridi korszakában. A valenciaiak immáron 17 mérkőzés óta veretlenek.

SPANYOL LA LIGA
30. FORDULÓ

Valencia–Real Madrid 2–1 (Guedes 35., Garay 83., ill. Benzema 93.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hét helyen változtatott a múlt heti kezdőjén Zinédine Zidane, bekerült Keylor Navas, Raphaël Varane, Luka Modric, Casemiro, Toni Kroos, Marco Asensio és Lucas Vázquez is, ehhez képest a házigazda Valencia három gólt is szerezhetett volna az első félidőben – kész szerencse a fővárosiaknak, hogy „csak” Goncalo Guedes értékesítette a maga helyzetét.

Nem mondhatjuk, hogy lövése sem volt a Realnak az első játékrészben, de Kroos emelése kapuscsemegének bizonyult. Karim Benzema sokak szerint nagy átéléssel alakította Az ember, aki ott se volt főszerepét, de nehogy azt higgyük, hogy csak neki nem ment a játék a madridiak közül.

Egy ziccerrel és egy helyzettel indította a második félidőt a Valencia, majd a tavaly a Real által hiába üldözött Rodrigo Moreno lőtt centiméterekkel a jobb alsó sarok mellé a tizenhatosról, miközben nagy akarattal, sok futással és harcosan futballozott a Madrid, de abszolúte formán kívül. Zidane a 64. percben a pályára küldte az Isco, Gareth Bale kettőst, a hazai mester, Marcelino a volt realos szélsőt, Gyenyisz Cserisevet vezényelte a gólszerző helyére – a hajrában egy másik volt realos, a védő Ezequiel Garay talált be, végleg eldöntve ezzel a mérkőzést.

Garay már a negyedik gólját szerezte a Real ellen, a gólpasszt pedig Dani Parejótól kapta, aki szintén exrealos, és már 12 kanadai ponttal bosszantotta volt csapatát karrierje során…

Sorozatban 17. mérkőzésén is veretlen maradt a Valencia, ezzel klubrekordot állított fel, nem használta ki a Barcelona döntetlenjét a szétesően futballozó, a 93. percben Karim Benzema révén legalább a becsületgólt megszerző Real Madrid.

KORÁBBAN

Athletic Bilbao–Levante 3–2 (Berchiche 5., A. Fernández 27. – öngól, Muniain 93. – 11-esből, ill. Roger 51. – 11-esbőll, Cabaco 89.)

Huesca–Celta Vigo 3–3 (Gallego 63., Avila 71., Pulido 73., ill. Méndez 14., Aspas 57.)
Eibar–Rayo Vallecano 2–1 (Charles 64., Pedro León 74., ill. Pozo 40.)
Villarreal–Barcelona 4–4 (Chukwueze 23., Toko Ekambi 50., Iborra 62., Bacca 80., ill. Coutinho 12., Malcom 16., Messi 90., L. Suárez 93.)
Atlético Madrid–Girona 2–0 (Godín 76., Griezmann 94.)
Espanyol–Getafe 1–1