La Liga: újabb Barca-vereség, elfogyott az előny!

2016.04.17. 22:20
Továbbra is csak keresi önmagát a Barcelona: ezúttal a Valencia lepte meg a Camp Nouban (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában a Barcelona a Camp Nouban egygólos vereséget szenvedett a Valenciától. Lionel Messi meglőtte ugyan ötszázadik gólját tétmeccsen, viszont a címvédő korábban tetemes előnye a bajnokságban elfogyott. A Madridban győztes Atlético ugyanis pontszámban beérte a katalánokat, akik zsinórban harmadik vereségüket szenvedték el a bajnokságban, és már a negyedik meccse nyeretlenek.

A mezőnyben mindössze egy helyen változtatott a madridi BL-negyeddöntőn pályára lépő kezdőn Luis Enrique: kihagyta az alapcsapatból Dani Alvest. A Barca így a Claudio Bravo – Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Luis Suárez, Neymar tizeneggyel futott ki a pályára, ahol aztán pár perc kóstolgatás után nekiesett a bátran letámadó vendégeknek. Ehhez nem kellett más, mint egy kimaradt hazai lehetőség...

Messinek összejött az 500. gól, sokra nem ment vele a Barca

A 8. percben Luis Suárez átívelését Lionel Messi küldte kapura közelről, de a lövés nem volt kellően helyezve, így a szöget jól záró Diego Alves bravúrral belekapott. Viszont a Barca hetek óta nem látott sebességi fokozatra kapcsolt.

Előbb Luis Suárez maradt le centikkel egy centerezésről – róla meg méterekkel a védők –, majd a ziccerbe kerülő Neymar is megvillant, az ő emelésébe Diego Alves paskolt bele. A 15. percben a vendégek előtt is adódott egy ígéretes lehetőség, miután középen rosszul szűrt és zárt a hazai védelem, a lövés azonban kapu mellé ment. A 22. percben Javier Mascherano bal oldali szögletet csúsztatott kapura veszélyesen a rövidre érkezve, Luis Suárez azonban „mentett”... Az uruguayi a kapu fölé fejelte a társától érkező labdát a gólvonaltól egy lépésre.

A 27. percben aztán teljesen váratlanul szereztek előnyt a vendégek. Guilherme Siqueira lépett fel bátran egy támadással, a kiugratás után az alapvonalról akart középre adni, ám a vele lépést tartó és blokkolni szándékozó Ivan Rakitic spiccéről a labda a hazai kapuba pörgött. Öngól! Éles volt a szög, Bravo már kilépett a beadásra, és hiába vetődött vissza (0–1). A peches gól kivette az élét a Barca támadásainak, és a katalánok előtt hiába adódtak lehetőségek, a befejezéseknél messze alulmúlták önmagukat. A szünet előtti pillanatokban aztán hibáztak a saját tizenhatosuknál is, amelyért drága árat fizettek. Középen üresen hagyták Parejót, akire Gerard Piqué mellé fölöslegesen lépett ki a falból Sergio Roberto. A valenciai középpályás meglátta a lehetőséget és a rést: kiugratta Santi Minát, aki a 45. percben balról jobb lábbal a hosszúba tekert (0–2).

SZAVAZÁS

Gödörben a Barcelona: lesz visszaút a katalánok számára a bajnokságban?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Jól játszott a Barca, megvoltak a gólszerzési lehetőségei, de ezúttal mintha átok ült volna rajtuk. Luis Enrique a kispadra kevésbé támaszkodhatott, ott ugyanis nem ültek fajsúlyos egyéniségek, már ami a támadójátékot illeti. Sőt, volt négy védő (Bartra, Dani Alves, Adriano, Douglas), egy szélső középpályás (A. Vidal) és egy támadó (Munir). Döntően tehát a kezdőcsapatra várt, hogy fordítson – elsősorban a három klasszistámadóra hárult (volna) a feladat.

A második félidő korrekt Barca-akcióval indult, Rakitic pedig kapu mellé lőtt ígéretes pozícióból. Messi újabb szabadrúgást vágott a sorfalba, így hiába pörgött a hazai együttes, az idővel már ekkor játszadozó, taktikai faultokra utazó Valencia előnye megmaradt. A partjelzők egy bedobást és egy szögletet is elnéztek a Barca kárára, ami kimondottan nem tett jót a hazai játékosok idegrendszerének. A 63. percben aztán csak megtört a jég: Jordi Alba centerezését Messi vágta a kapuba (1–2). A labda három vendégvédő lába mellett suhant el. Az ötszörös aranylabdás 515 percet várt profi karrierje 500. találatára – Barca-drukkerekkel egyetemben –, amely hetek óta lebegtetve volt a feje felett.

Jó sebességgel játszott a Barca, az erejével egyre inkább elkészülő, saját térfelére beszoruló Valencián érződött, hogy zárt védekezéssel előnye megtartására koncentrál. A 75. percben a középpálya motorja, Rakitic került helyzetbe, Diego Alves újabb bravúrja azonban megakadályozta a hazai egyenlítést. A kitámadó Barca a hajrában óriási nyomás alá helyezte ellenfelét – Mascherano olykor egyszemélyes védősort alkotott –, de Bravo bravúrja és Paco Alcácer ügyetlenkedése kellett ahhoz, hogy „ne érjen véget” a meccs idő előtt. A 89. percben Piqué az ötösről nem találta el a kaput és a labdát sem, óriási egyenlítési lehetőség volt! Egyben az utolsó is, a háromperces hosszabbítást kihordta lábon a Valencia, amely így három ponthoz jutott a Camp Nouban.