
Javier Tebas úgy kalkulál, hogy a La Liga következő kiírása szeptember közepén kezdődik el (Fotó: AFP)
A tervek szerint szeptember 12-én indulna a spanyol labdarúgó-bajnokság 2020–2021-es idénye. Ami viszont ennél is fontosabb hír: az állami sportvezetés elfogadta a liga tervezetét, így június 11-én folytatódhat a jelenlegi évad.
Javier Tebas, a liga elnöke pénteken elmondta, ehhez arra van szükség, hogy a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt jelenlegi idényt problémáktól mentesen be tudják fejezni. A bajnokságot három hónapos szünetet követően június 11-én a Sevilla–Betis derbivel folytatják, a záró fordulóra a tervek szerint július 19-én kerül sor, a mérkőzéseket egyelőre zárt kapuk mögött rendezik meg.
Spanyol beszámolók szerint az állami sportvezetés pénteken jóváhagyta a tervet, így hivatalosnak tekinthető a visszatérés dátuma.
A La Liga küzdelmeiből még 11 forduló van hátra, az 58 pontos listavezető FC Barcelonát két pont hátránnyal követi a Real Madrid.
Legfrissebb hírek

Tűz ütött ki Vinícius Júnior madridi otthonában
Spanyol labdarúgás
2025.10.09. 17:18
Ezek is érdekelhetik