La Liga: szenvedett, de Messi vezérletével nyert a Barca

2017.04.15. 22:37
Nem, Lionel Messi nem állt fejre, sőt: két gólt szerzett, illetve gólpasszt is adott (Fotó: AFP)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában a Barcelona 3–2-re legyőzte a mindvégig küzdő Real Sociedadot, ezzel továbbra is három pont a hátránya az éllovas Real Madrid mögött.

Az utóbbi hetekben nem örvend jó formának Luis Enrique gárdája – a katalánok a Bajnokok Ligájában és a bajnokságban is igen nehéz helyzetbe kerültek –, égető szüksége volt tehát a győzelemre.

A találkozót azonban a vendég Real Sociedad kezdte jobban: Eusébio Sacristán alakulata több veszélyes helyzetet is kialakított Marc-André ter Stegen kapuja előtt, ám ezekből – még – nem született gól. Amit kihasználták a hazaiak: a 17. percben Luis Suárez a kaputól 20 méterre helyezkedő Lionel Messihez passzolt, aki egy tolás után ballal a bal alsó sarokba bombázott – 1–0!

A Barcelonát megnyugtatta a rúgott gól – a katalánok további helyzeteket dolgoztak ki, de a vendégek sem mondtak le a támadásvezetésről.

Nem sokkal később Messi újra betalált: ismét balról indult a támadás, a védők nem tudtak felszabadítani, és a jókor jó helyen tartózkodó argentin csillagnak elég volt belebotlania a labdába – 2–0!

Végleg lenyugodhattak volna a kedélyek, ám mégsem dőlt egyik csapat sem hátra: Inigo Martínez éles szögből leadott bombáját követően a felpattanó labda a tehetetlen Samuel Umtitiről a kapuba vágódott (öngól, 2–1), majd Messi kiugratását a jól játszó Paco Alcácer, a másik oldalon Willian José remek ívelését pedig Xabi Prieto váltotta gólra (3–2) – és még csak ekkor jött a félidő!

A fordulás után a Sociedad ismét több helyzetet kialakított, valamint az a „csúfság" is megesett a katalánokkal, hogy kevesebbet birtokolták a labdát, mint ellenfelük – nem véletlen, hogy a 69. percben az utóbbi időben többször kritizált André Gomest a klubikon Andrés Iniesta váltotta.

A hosszabbításban mindkét csapat szerezhetett volna még gólt, ám a helyzetek kimaradtak – a Barcelona nehezen, de otthon tartotta a három pontot.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Barcelona–Real Sociedad 3–2
(Messi 17., 37., Alcácer 44., ill. Umtiti 42. – öngól, X. Prieto 45+1.)

KORÁBBAN
Deportivo La Coruna–Málaga 2–0 (Joselu 47., Mosquera 67.)
Sporting Gijón–Real Madrid 2–3 (Cop 14., Vesga 50., ill. Isco 17., 90., Morata 59.)
Atlético Madrid–Osasuna 3–0 (Carrasco 30., 47., F. Luís 61.)

1. Real Madrid 31 23 6 2 82–33 +49 75
2. Barcelona 32 22 6 4 91–30 +61 72
3. Atlético Madrid 32 19 8 5 59–24 +35 65
4. Sevilla 31 18 7 6 56–39 +17 61
5. Villarreal 31 15 9 7 45–24 +21 54
6. Athletic Bilbao 32 16 5 11 45–37 +8 53
7. Real Sociedad 32 16 4 12 48–45 +3 52