La Liga: szenvedett a Barca, aztán jött a Neymar, Suárez duó

2015.11.08. 17:56
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a Barcelona hazai környezetben három góllal nyert a Villarreal ellen. A vendégcsapat a 60. percig kihúzta kapott gól nélkül a támadásokat és a befejezéseket túlkomplikáló címvédővel szemben, akkor azonban Neymar betalált. Tíz perccel később Luis Suárez büntetőből volt eredményes, majd a hajrában Neymar pazar góllal zárta le a meccset.

Neymar duplázott, így már 11 gólnál jár a bajnoki szezonban (Fotó: Reuters)

Amint az várható volt, a Barcelona sokpasszos játékával beszorította ellenfelét a vendégtérfélre. A katalánok szokásuknak megfelelően keresték a jobbnál is jobb helyzetet, így lehetőséget adva a motivált vendégvédőknek, hogy a sokadik Villarreal-játékosban csak elakadjon a labda, vagy fenn akadjon rajta valamelyik hazai futballista. Amikor aztán megvoltak a ziccerek, illetve a Barca szintjén ziccernek beillő helyzetek, létszámfölényes szituációk, akkor a hazaiak ügyetlenkedtek. A befejezéseknél érezhető tompaság, dekoncentráltság jellemezte a Barca első félidei teljesítményét, döntően ennek köszönhette a vendégcsapat, hogy az első félidőt lehozta gól nélküli döntetlennel.

Sőt, a második félidő első negyedórája is gól nélkül telt, ekkor azonban már jóval célratörőbb Barcát láthattunk, amely a 60. percben szép góllal jutott vezetéshez. Sergio Busquets szerzett labdát a vendégek térfelének közepén, majd meglátta a rést a Villarreal pajzsán. Remek keresztpasszt küldött laposan a balösszekötő helyén Neymarnak, aki a védők közül kilépve higgadtan értékesítette a ziccert (1–0).

Támadásban maradt a Barcelona az egyre fáradó vendégekkel szemben, a 70. percben Luis Suárez biztosan értékesítette azt a büntetőt, amit a Munir elleni szabálytalanság miatt megérdemelten kaptak a házigazdák (2–0).

Az egyenlítésre, de még a szépítésre sem őszintén gondolhattak a vendégek, ami meglátszott a visszaeső iramon, valamint a játékot színező katalánokon. A hajrában egy hazai kontránál a bal szélen meglépő uruguayi tálalt az akciót középen kísérő brazil gólvadász elé, Neymar váratlanul átemelte a labdát a védőjén, pördült egyet a tengelye körül, majd kapásból a hálóba lőtt (3–0). Látványos gól volt.

A hajrában Luis Suárez cselezte magát helyzetig, de elfáradt a befejezésre, éles is volt a szög, no meg három védő vette körül, így csak az oldalhálót találta el. Az uruguayi akár meg is vonhatta volna a vállát – nem osztott-szorzott a dolog –, ő azonban nagyon bosszús volt.

Neymar nem mindennapi gólja

Kilencedik győzelmét aratta a Barcelona, a hatodikat a Nou Campban, ahol továbbra sem veszített pontot. Neymar tizenegy, a sorozatban negyedik bajnokiján eredményes Luis Suárez kilenc gólnál jár a szezonban, a duó változatlanul gólerős, teljesítménye meghatározó a Lionel Messit továbbra is nélkülöző Barcelona számára. A címvédőnél a kulcsember hiányában eloszlanak a részfeladatok, a gólszerzők mellett nagyszerűen játszott Andrés Iniesta is, aki cseleivel, súlypontáthelyezéseivel, passzaival rendre megoldhatatlan feladat elé állította a vendégeket.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ

Barcelona–Villarreal 3–0 (Neymar 60., 85., Luis Suárez 70. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Espanyol 2–1 (Inaki Williams 8., R. García 64., ill. H. Pérez 51.)
Atlético Madrid–Sporting Gijón 1–0 (Griezmann 93.)
Sevilla–Real Madrid 3–2 (Immobile 36., Banega 61., F. Llorente 74., ill. S. Ramos 22., J. Rodríguez 93.)

1. Barcelona 11 9 2 25–12 +13 27
2. Real Madrid 11 7 3 1 26–7 +19 24
3. Atlético Madrid 11 7 2 2 16–6 +10 23
4. Celta Vigo 11 6 3 2 22–18 +4 21
5. Villarreal 11 6 2 3 15–11 +4 20
6. Eibar 11 5 4 2 16–11 +5 19
7. Valencia 11 5 3 3 16–8 +8 18
8. Athletic Bilbao 11 5 2 4 18–14 +4 17