La Liga: Suárez duplázott, de már öt éve nyeretlen Vigóban a Barca

M. D.M. D.
2020.06.27. 18:58
Luis Suárez először talált be sérülése óta, rögtön kétszer, de az FC Barcelona így sem nyert (Fotó: Twitter/FC Barcelona)
Luis Suárez duplázott, de az FC Barcelona csak 2–2-es döntetlent játszott Vigóban a Celta vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában, így a Real Madrid vasárnap az Espanyol esetleges legyőzésével két ponttal megléphet a katalánoktól a tabella élén.

Legutóbb 2015 áprilisában nyert Vigóban az FC Barcelona (1–0), akkor Jérémy Mathieu fejelte a katalánok győztes találatát. Azóta a két csapat négyszer csapott össze egymással a La Ligában a Celta pályaválasztásával, és a hazaiak ezeken a mérkőzéseken átlagosan három gólt(!) szereztek. Sorrendben 4–1-es, 4–3-as, 2–2-es és 2–0-s eredmény született Vigóban.

A katalánoknál Sergio Busquets eltiltás, Frenkie de Jong sérülés miatt hiányzott, így életében először Riqui Puig bekerült a Barca kezdőcsapatába spanyol bajnoki találkozón – mellette Ivan Rakitic és Arturo Vidal játszott még a középpályán –, Antoine Griezmann helyett Ansu Fati kezdett, a védelemben ezúttal Samuel Umtiti volt Gerard Piqué párja.

Arthur csak az utolsó percekre állt be, vele kapcsolatban az ESPN legfrissebb híre, hogy édesapjával és ügynökével már szombat este elrepül Torinóba, hogy átessen a Juventusnál az orvosi vizsgálatokon – Miralem Pjanicot pedig vasárnapra várják Barcelonában.

A katalánok már a 6. percben közel álltak a vezető gól megszerzéséhez, Piqué fejesénél a léc mentette meg a Celtát, az első húsz perc végén viszont már előnybe került a Barca. Messi készülődött szabadrúgáshoz húsz-huszonöt méterről, három Celta-játékos állt a sorfalban, a többiek a tizenhatoson belül, ketten pedig a gólvonalon védekeztek. Messi ezért úgy döntött, hogy nem kapura lövi a labdát, hanem odaíveli az ötösön álló Luis Suárez fejére, aki laza mozdulattal a kapuba bólintott (0–1).

A vigói alakulat egyébként remek formában várta a meccset, a legutóbbi három bajnokiján nem kapott gólt, az előző két meccsét meg is nyerte, a múlt héten az Alavést otthon 6–0-ra intézte el.

Az első félidő hátralévő részében a vendégek megőrizték előnyüket, a szünet után azonban a Celta egyenlített – a játék képe alapján teljesen megérdemelten. Csúnyán eltolódott a Barca védelme, két hazai játékos vezethette rá a labdát a társai mögött méterekkel „belógó” Piquére, és egy pontos „bepassz” után Fjodor Szmolov közelről nem hibázott (1–1).

A Barca a 67. percben másodszor is megszerezte a vezetést, Suárez klasszis alakítással lőtte ki a jobb alsó sarkot. A találatot előkészítő Lionel Messi a 250. gólpasszát jegyezte klubszínekben (1–2).

Messze nem volt azonban még vége a meccsnek… A 80. percben a volt barcás Nolito lövésénél Ter Stegen nagyot védett, nem sokkal később azonban ő is okolható volt a Celta második egyenlítő góljáért – rosszul állította fel ugyanis a sorfalat, s Iago Aspas ezt kihasználva 20 méterről, a sorfal mellett a jobb alsó sarokba csavarta a labdát (2–2). A Barcelona a végén még az egy pontnak is örülhetett, mert a 95. percben Nolito a kapu torkából a német kapusba lőtt.

A Barca tehát már öt éve nyeretlen Vigóban, a Real Madrid előtt pedig esély nyílt arra, hogy a forduló végén már ne csak a jobb egymás elleni eredménye miatt, hanem pontszámban is vezesse a tabellát; ha a blancók vasárnap legyőzik Barcelonában az edzőváltáson átesett sereghajtó Espanyolt, akkor két ponttal meglépnek a tabella élén.

Messiék kedden az Atlético Madrid ellen folytatják a bajnokságot.

OSASUNA–LEGANÉS 2–1

A szombat esti mérkőzés hőse Enric Gallego volt: a Getafétól kölcsönkapott rutinos támadó gyönyörű akrobatikus mozdulattal szerezte meg a vezetést az Osasunának a meccs elején, majd a 96. percben, 1–1-nél ő fejelte be a győzelmet hozó gólt is.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Celta Vigo–FC Barcelona 2–2 (Szmolov 50., Iago Aspas 88., ill. L. Suárez 20., 67.)

Később
Osasuna–Leganés 2–1
(Enric Gallego 9., 96., ill. Javi Avilés 50.)
Atlético Madrid–Deportivo Alavés 2–1 (Saúl 59., Diego Costa 72. – 11-esből, ill. Joselu 93. – 11-esből)
Vasárnap
14.00: Levante–Real Betis (Tv: Spíler2)
17.00: Villarreal–Valencia (Tv: Spíler2)
19.30: Granada–Eibar (Tv: Spíler2)
22.00: Espanyol–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
Hétfő

22.00: Getafe–Real Sociedad

Korábbi eredmények
Sevilla–Valladolid 1–1 (Ocampos 83. – 11-esből, ill. Kiko Olivas 25.)
Athletic Bilbao–Mallorca 3–1 (Raúl García 16. – 11-esből, Sancet 24., Villalibre 90., ill. Budimir 70. – 11-esből)

1. Barcelona 32 21 6 5 72–33 +39 69
2. Real Madrid 31 20 8 3 59–21 +38 68
3. Atlético Madrid 32 15 13 4 41–23 +18 58
4. Sevilla 32 14 12 6 45–33 +12 54
5. Getafe 31 13 10 8 40–29 +11 49
6. Villarreal 31 14 6 11 49–40 +9 48
7. Real Sociedad 31 14 5 12 47–39 +8 47
8. Valencia 31 12 10 9 41–44 –3 46