La Liga: hosszú időre elveszíti Messit a Barcelona

2015.09.26. 17:52
Lionel Messi megsérült a meccs elején, de nélküle is nyert a Barcelona (Fotó: AFP)
A Barcelona Luis Suárez duplájával 2–1-re megverte a Las Palmast hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójában. A katalánok öröme azonban korántsem lehet felhőtlen, Lionel Messi ugyanis a meccs elején megsérült, és hat-nyolc hét kényszerpihenő vár rá.

Nem kezdődött jól a találkozó a Barca számára, Lionel Messi ugyanis megsérült egy ütközést követően, és a tizedik percben cserére kényszerült. A támadó – akit kórházba szállítottak orvosi vizsgálatokra – bal térde sérült meg, és Munir állt be a helyére. Messit még soha nem kellett ilyen rövid idő után lecserélni a klubcsapatában és az argentin nemzeti együttesben sem.

MESSI 6-8 HETET HAGY KI
A Barcelona tájékoztatása szerint hat-nyolc hét kihagyás vár rá Messire. Az argentin játékos sántikálva hagyta el a kórházat az orvosi vizsgálatok után, és mint kiderült, bal térdének belső oldalszalagja szakadt el, így hosszú időre harcképtelenné vált.

A gránátvörös-kékek támadótrióját így a váltás ellenére is MSN-ként rövidíthetjük: Suárez és a frizurát váltó Neymar mellé a szintén m betűs Munir állt be Messi helyett.

A 25. percben Luis Suárez megszerezte a vezetést a katalánoknak: Sergi Roberto adta be a labdát a jobb oldalról, miután Munir szépen sarkazott elé, és a középen érkező uruguayi támadó a vendégek kapujába bólintott. 1–0

Az 54. percben Suárez belőtte a második gólját is egy szép akció végén: Munir lőtt középre a jobb oldalról, és Sergio Busquets nagyszerűen lépte át a labdát, amely így a dél-amerikai csatár elé került, aki a kapuba bombázott. 2–0

A 65. percben büntetőhöz jutott a Barcelona, miután Antonín Alcaraz kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. Neymar azonban nem tudta értékesíteni a tizenegyest, fölé lőtt.

A 88. percben szépítettek a vendégek. Javier Mascherano elveszítette a középpályán a labdát, amely Jonathan Vierához került, aki kapura tüzelt, a labda pedig Gerard Piqué lábán megpattanva jutott a hazaiak kapujába. 2–1

Több gól nem született, így a Barca megnyerte az összecsapást, de elveszítette Lionel Messit – kérdés, hogy pontosan mennyi időre.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Barcelona–Las Palmas 2–1 (Suárez 25., 54., ill. Viera 88.)
Real Madrid–Málaga 0–0

Sevilla–Rayo Vallecano 3–2 (Gameiro 23., N'Zonzi 45., Konopljanka 86., ill. Bebé 51., Guerra 68.)
Villarreal–Atlético Madrid 1–0 (Leo Baptistao 14.)
Eibar–Celta Vigo 1–1 (Borja Baston 3., ill. Iago Aspas 76.)

1. Villarreal 6 5 1 12–4 +8 16
2. Barcelona 6 5 1 11–7 +4 15
3. Real Madrid 6 4 2 14–1 +13 14
4. Celta Vigo 6 4 2 15–7 +8 14
5. Atlético Madrid 6 4 2 9–3 +6 12
6. Eibar 6 2 3 1 8–6 +2 9