La Liga: Sevillában ikszelt a Barca, két pontra a Real

2015.04.11. 21:48
Neymar pazar gólját követően még minden szép és jó volt a Barcának Sevillában, de a végén csak egy pontot szerzett a katalán együttes (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 31. fordulójában a listavezető FC Barcelona kétgólos előnyről játszott döntetlent Sevillában. A Madridban háromgólos győzelmet arató Real így két pontra megközelíthette a katalánokat.

A kezdés után azonnal magához ragadta az irányítást a Barcelona, amely a Real Madriddal ellentétben nem tartalékolt a jövő heti BL-meccsre, és az első sorát küldte pályára. A fővárosi rivális otthon az Eibar ellen ezt megengedhette magának, Sevillában viszont hasonló rotálás öngyilkossággal ért volna fel. Speciel ez sem jelentett életbiztosítást semmire, de ne szaladjunk a dolgok elé…

Az első veszélyes lövés Neymar nevéhez fűződött, korai próbálkozását Sergio Rico bravúrral védte. A 14. percben azonban tehetetlen volt a sevillai kapus. A brazil balról befelé indulva keresztbe passzolt Lionel Messinek. Az argentin a tizenhatoson belül átvette a labdát, finoman igazított még egyet, majd takarásból ütemtelenül eltekerte a labdát a kapu hosszú, jobb oldalába (0–1). Támadásban és mezőnyfölényben maradt a katalán együttes, de újabb gólhelyzetet nem alakított ki. Frissen, könnyedén játszott a Barca, a vendégek nagy kedvvel és önbizalommal tették-vették a labdát. A 31. percben a megiramodó Luis Suárezt buktatták a sevillai tizenhatos előtt. A balösszekötő helyéről elvégzett szabadrúgást Neymar jobbal elképesztő pontossággal tekerte a jobb felsőbe. A lefagyott Sergio Rico csak szemmel tudta követni a labda útját (0–2). Éver Banega szépített váratlanul a 38. percben, miután a vendégek védői mintha nem hittek volna abban, hogy az argentin kapura lő. Hátráltak, Banega pedig 26 m-ről tüzelt. A kapu jobb oldalába tartó lövésbe Claudio Bravo beleért ugyan, de a labda a kapufáról a kapuba perdült (1–2). Az első félidő utolsó momentumaként Messi szabadrúgását tolta kapu fölé a hazai kapus: az argentin közel onnan próbálkozott, ahonnan brazil csapattársa nagy gólt akasztott percekkel korábban.

A második félidőben nem sokat változott a mérkőzés összképe, de inkább semmit. Irányított, támadott a Barcelona, a Sevilla védekezett, és kontrákból ritkán veszélyeztetett. Fertályórával a vége előtt beszorult a kapuja elé a vendégcsapat, a katalán védők nem tudtak felszabadítani. A labda rendre sevillai játékoshoz került, akik azonmód támadásba lendültek. A hazai együttes mestere, Unai Emery addigra már hármat cserélt, Luis Enrique eközben csak Neymart kapta le, akit Xavi váltott. Óvatossá vált a Barcelona, amely őrizte egygólos előnyét, és talán a szerdai, PSG elleni BL-negyeddöntőre is gondolt. A túlzott óvatoskodás és a tempó ilyen mértékű visszavétele azonban megbosszulta magát. A 84. percben az önmagukat álomba ringató vendégek közül Gerard Piqué passzolta el a labdát, amelyet a kezdőkörben a rutinos José Antonio Reyes gyűjtött be. Azonmód lerázta magáról Sergio Busquetset, majd kiugratta Aleix Vidalt. Utóbbi elnyargalt a jobb szélen, lapos beadását a középen érkező társ, Kevin Gameiro váltotta gólra (2–2). Piqué igyekezett visszazárni, de lefutotta őt a sevillai csereember.

Az első félidőben látottak alapján a Barcelona simán megnyerhette volna a mérkőzést, de az összképet tekintve a sevillai pontmentés abszolút megérdemelt.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
31. FORDULÓ

Sevilla–FC Barcelona 2–2 (Banega 38., Gameiro 84., ill. Messi 14., Neymar 31.)
Real Madrid–Eibar 3–0 (Cristiano Ronaldo 21., J. Hernández 31., Jesé 83.)
Málaga–Atlético Madrid 2–2 (F. Torres 37. – öngól, Samu García 69., ill. Griezmann 25., 77.)

Almería–Granada 3–0 (Teye 45+1, 87., Espinosa 59.)
Celta Vigo–Rayo Vallecano 6–1
(Larrivey 6., 37., Mina 21., 40., 51., 56., ill. Manucho 1.)

1. Barcelona 31 24 3 4 87–19 +68 75
2. Real Madrid 31 24 1 6 92–27 +65 73
3. Atlético Madrid 31 20 6 5 59–25 +34 66
4. Valencia 30 18 8 4 53–23 +30 62
5. Sevilla 31 19 5 7 57–36 +21 62
6. Villarreal 30 14 8 8 43–29 +14 50