Messi 500. gólját szerezte, Barca-siker a rangadón

2016.11.06. 20:36
Messi egyenlítését követően Luis Suárez már győzelmet érő gólt szerezhetett (Fotó: Reuters)
A Barcelona 2–1-re legyőzte idegenben a Sevillát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójának rangadóján.

Vereséggel hangolt a Sevilla elleni rangadóra Luis Enrique csapata (Manchester City, 1–3), ennek ellenére a spanyol mester csupán egyetlen helyen változtatott a hétközi kezdőcsapathoz képest – André Gomes helyére az a Denis Suárez került be, akinek éppen a Sevilla volt az első profi klubja.

Nem várt könnyű mérkőzés a Barcelonára, hiszen az a Sevilla volt az ellenfél, amely mind az öt eddigi hazai bajnokiját megnyerte a szezonban, a legutóbbit az Atlético Madrid ellen, elvéve a fővárosiak veretlenségét. A hazaiak jobban is kezdték a találkozót, rögtön az első percben Luciano Vietto fordult kapura, gyenge lövését azonban könnyedén hárította Marc-André ter Stegen.

Az első nagyobb lehetőség a Barcelona előtt adódott Luis Suárez révén (Rico Sergio bravúrral védett), gólt mégis a Sevilla szerzett. Szépen hozta ki a labdát a hazai csapat, majd Pablo Sarabia ugratta ki zseniális passzal Vitolót, aki hat méterről külsővel piszkálta a hálóba a labdát – Ter Stegen ugyan belekapott, hárítani viszont nem tudott (1–0). Az egy perccel korábban nagyot mentő Sergi Roberto ezúttal hatalmasat hibázott.

A gólt követően is inkább a Sevilla dominált, a hazaiak Sarabia révén megduplázhatták volna előnyüket, a spanyol középpályás azonban tiszta ziccerben érthetetlen módon visszasarkalta Vitolo beadását.

Messi 500. gólját szerezte a Sevillában fordító katalánok színeiben (Fotó: Action Images)

Ha már a Sevilla nem élt a lehetőségeivel, élt a Barcelona a sajátjával. A 43. percben Neymar vezette keresztbe a labdát a tizenhatoson belül, majd az érkező Lionel Messi elé tálalt, aki hanyag eleganciával tekert 17 méterről a jobb alsóba (1–1). Az argentin támadó 500. gólját szerezte a Barcelona mezében (469 tétmeccsen, 31 barátságos találkozón). Messinek egyébként a Sevilla a kedvenc ellenfele, 29. meccsén a 27. gólját szerezte az andalúziaiak ellen.

A fordulást követően sem csökkent, inkább nőtt az iram, ami a helyzetekben is megmutatkozott. Jócskán feljavult a Barcelona játéka – ehhez persze kellett az is, hogy a Sevilla már nem tudott olyan intenzív lenni, mint a mérkőzés elején –, ami a 61. percben góllá érett. Messi ezúttal a kiszolgáló szerepét vállalta magára, passzát követően a ziccerben kilépő Luis Suárez magabiztosan lőtt a rövid sarokba (1–2).

Az uruguayi klasszis tíz perccel később ismét betalálhatott volna, ám Neymar nagyszerű kiugratását követően hiába vitte el Rico mellett a labdát, nem tudta az üres kapuba juttatni azt. A hajrában lezárhatta volna a mérkőzést a vendégcsapat, Messiék több ígéretes helyzetet dolgoztak, illetve hagytak ki.

A végjáték már a szabálytalanságokról és lapokról szólt (összesen tíz sárgát osztott ki a játékvezető), újabb gól nem született. A Barcelona sikerének köszönhetően két pontra maradt a Leganés ellen hazai környezetben 3–0-s győzelmet arató, éllovas Real Madridtól, míg a Sevilla viszont visszacsúszott az ötödik helyre.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Sevilla–Barcelona 1–2 (Vitolo 15., ill. Messi 43., L. Suárez 61.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Málaga–Sporting Gijón 3–2
(Pablo Fornals 45., Sandro Ramírez 65., Michael Santos 78., ill. Viguera 13., Cop 49.)

Real Sociedad–Atlético Madrid 2–0
(Vela 54. – 11-esből, W. José 75. – 11-esből)

Granada–Deportivo La Coruna 1–1
(Tyton 81. – öngól, ill. Andone 64.)
Osasuna–Alavés 0–1 (C. Santos 77. – 11-esből)
Las Palmas–Eibar 1–0 (Viera 92. – 11-esből)
Real Madrid–Leganés 3–0 (Bale 38., 45+1., Morata 76.)
Espanyol–Athletic Bilbao 0–0
Celta Vigo–Valencia 2–1 (Roncaglia 43., Guidetti 77., ill. Parejo 32. – 11-esből)
Villarreal–Betis 2–0 (Trigueros 22., R. Soriano 53.)

1. Real Madrid 11 8 3 31–10 +21 27
2. Barcelona 11 8 1 2 32–13 +19 25
3. Villarreal 11 6 4 1 19–7 +12 22
4. Atlético Madrid 11 6 3 2 25–8 +17 21
5. Sevilla 11 6 3 2 19–15 +4 21
6. Real Sociedad 11 6 1 4 18–12 +6 19
7. Athletic Bilbao 11 5 2 4 15–13 +2 17