La Liga: Ronaldo a Realt, Neymar a Barcát vezette győzelemre

2017.05.14. 21:51
Ronaldo 400. és a 401. gólját is megszerezte a Real Madridban (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 4–1-re nyert a Sevilla ellen, a Barcelona pedig szintén 4–1-es sikert aratott a Las Palmas vendégeként.

REAL MADRID–SEVILLA

A hét közben az Atlético Madrid otthonában a Bajnokok Ligája döntőjébe jutó Real Madridra a bajnokságban is nehéz meccs várt, hiszen a BL-re hajtó Sevillát fogadta. A madridiak jobban kezdtek, a 10. percben pedig Nacho Fernández szemfüles szabadrúgásgóljával megszerezték a vezetést (1–0).

Tíz perccel később Sztevan Jovetics a kapufát találta el, ezt pedig azonnal megbosszulta a Real: egy labdaszerzés után Marco Asensio egy védőbe lőtte a labdát, James Rodríguez próbálkozását a kapus védte, az újabb kipattanót azonban Cristiano Ronaldo már nem hibázta el (2–0) a portugál sztárnak (minden sorozatot figyelembe véve) ez volt a 400. gólja a Real Madridban.

Ezt követően a Sevilla került fölénybe, Joaquin Correa közeli ziccerét Keylor Navas hárította, majd Jovetics kísérlete után a léc mentette meg a Realt. A második félidőben Jovetics révén összejött a szépítés – a montenegrói kiválóan lőtte ki a bal alsó sarkot – (2–1), a hajrá azonban megint madridi fölényt hozott, ez pedig eldöntötte a három pont sorsát. Előbb Ronaldo köszönt be ismét, majd Toni Kroos talált be remekül külsővel, így Zinédine Zidane gárdája 4–1-re nyert, és továbbra is a saját kezében van a sorsa a bajnoki címet illetően.

A MECCS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

Neymar három gólt szerzett a Kanári-szigeteken (Fotó: AFP)

LAS PALMAS–BARCELONA

A Barcelona kissé álmoskásan kezdett a Kanári-szigeteken, huszonöt perc után azonban egy gyors ritmusváltással kétgólos előnybe került: előbb Neymar váltotta gólra néhány lépésről Luis Suárez tökéletes passzát, majd a brazil visszaadta a kölcsönt, pazar átadását az uruguayi csatár emelte át a kapus fölött a hálóba (0–2).

A 63. percben kisebb meglepetést keltve a hazaiak szépítettek, a saját tizenhatosuktól építettek fel egy kontrát, melynek végén Pedro Bigas estében kilőtte a jobb alsót (1–2). Ez nem zavarta meg a katalánokat, Neymar tíz percen belül kétszer is betalált, így a Barca mezében első idegenbeli mesterhármasát jegyezte (1–4). A hajrára így nem maradtak izgalmak, a katalánok 4–1-re nyertek a Las Palmas vendégeként.

Az utolsó fordulóban, vasárnap 20 órától a Barcelona az Eibart fogadja, a Real Madrid pedig a Málagához látogat. A madridiak az elmaradt meccsüket szerdán kilenctől pótolják be, ellenfelük a Celta Vigo lesz idegenben. A blancók abban az esetben ünnepelhetnek bajnoki címet, ha két meccs alatt több pontot szereznek, mint a katalánok, hiszen az egymás elleni eredmény a Barcának kedvez.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az európai kupaporondért küzdő élmezőny többi tagja egyaránt megbotlott, az Atlético Madrid a Betis vendégeként játszott 1–1-es döntetlent, a Real Sociedad pedig otthon a hajrában mentett pontot a Málaga ellen. A Villarreal a Deportivóval, az Athletic Bilbao pedig a Leganésszel ikszelt, így a Sporting Gijón hiába győzte le nagy meglepetésre idegenben az Eibart, a Granada és az Osasuna után biztosan búcsúzik az élvonaltól.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Leganés 1–1 (Aduriz 14., ill. Szymanowski 61.)
Real Betis–Atlético Madrid 1–1 (Dani Ceballos 58., ill. Szavics 67.)
Eibar–Sporting Gijón 0–1 (Burgui 32.)
Las Palmas–Barcelona 1–4 (Bigas 63., ill. Neymar 25., 67., 71., L. Suárez 27.)
Villarreal–Deportivo La Coruna 0–0
Real Madrid–Sevilla 4–1 (Nacho 10., C. Ronaldo 23., 78., Kroos 83., ill. Jovetics 49.)
Real Sociedad–Málaga 2–2 (Xabi Prieto 31. – 11-esből, Jon Bautista 86., ill. Luis Hernández 45., Recio 76.)

Korábban
Deportivo Alavés–Celta Vigo 3–1(Manu García 5., Feddal 18., Deyverson 37., ill. Iago Aspas 78. – 11-esből)