La Liga: régen rendezett ekkora gólparádét az Atlético

2019.03.30. 22:39
Saúl Níguez (jobbra) kezdte az Atlético szombat esti gólgyártását (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid két gyors góllal megrogyasztotta ellenfelét, majd magabiztosan, 4–0-ra győzött a Deportivo Alavés otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén.

Saúl Níguez korán jelezte, hogy jó formában van: az Atlético 15-szörös válogatottja éles szögből leadott közeli lövéssel már az 5. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek (0–1).

Egy kis stat: Saúl három gólt szerzett a legutóbbi öt bajnokiján, ugyanannyit, mint a megelőző 58-on. Antoine Griezmann pedig már nemcsak a góljaival (18), hanem a gólpasszaival (10) is elérte a tízet ebben az idényben.

Mire mindezt közzétették a statisztikusok, a labdát négy védő között átvevő Diego Costa szép lövéssel már be is tekerte a második gólt (0–2), amellyel nagyjából el is vette a hazaiak kedvét a játéktól erre az estére.

Diego Simeone csapata lazán, okos és szép játékkal őrizte előnyét, aztán a fordulás után gondoskodott szurkolótábora további szórakoztatásáról: előbb a leshatárról kirobbanó Álvaro Morata váltotta gólra Thomas Lemar passzát (0–3) (a francia a megsérülő Diego Costát váltotta a szünetben), majd nem sokkal a lefújás előtt Thomas Partey kilőtte a bal felsőt (0–4).

Az Atleti legutóbb tavaly februárban aratott ilyen fölényes győzelmet bajnoki meccsen (Leganés, 4–0) – és ha már az év második hónapja szóba került: a Deportivo legutóbb idén február elején, a Real Madrid vendégeként kapott ki, azóta hat fordulót vívott meg vereség nélkül.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Deportivo Alavés–Atlético Madrid 0–4 (Saúl Níguez 5., Diego Costa 11., Morata 59., Partey 84.)
Korábban

Barcelona–Espanyol 2–0
(Messi 71., 89.)

Celta Vigo–Villarreal 3–2 (Iago Aspas 50., 68. – a másodikat 11-esből, M. Gómez 71., ill. Toko Ekambi 11., Alfonso Pedraza 15.)
Getafe–Leganés 0–2 (Michael Santos 49., Juanfran 83.)