Moyes nélkül is küzdött, és legyűrte az Atléticót a botladozó Sociedad

2014.11.09. 20:54
Tíz emberrel nem ment… (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában a majd’ egy teljes félidőt emberhátrányban futballozó Atlético Madrid idegenben 2–1-es vereséget szenvedett a Real Sociedadtól.

Az Atlético Madrid a Jagoba Arrasatét menesztő Real Sociedaddal csapott össze. A spanyol lapoknál és a baszkok Wikipedia-oldalán már a találkozó előtt elkönyvelték az új edző, David Moyes érkezését, hivatalos bejelentés azonban nem történt, a pályán tehát továbbra is az ideiglenesen megbízott Asier Santana irányított.

A legutóbb bajnokit augusztusban nyerő kék-fehérek hozták szokásos formájukat, és már a 10. percben hátrányba kerültek: egy tökéletes, jobb oldalról érkező Raúl Garcia-beadás után Mario Mandzukic előzte meg emberét, és vágta a léc alá a labdát két méterről (0–1).

A Sociedad azonban most nem adta fel, és sikerült is szinte azonnal egyenlíteni: egy gyors bedobás után a labda Carlos Velához került, aki 30 méterről, tökéletes mozdulattal a hosszú alsó sarokba tekert (1–1).

A találkozó ezt követően a szabálytalanságokról és a lapokról szólt, a játékvezető a rend érdekében gyorsan kiosztott öt sárgát.

A folytatásban újra a futballé lett átmenetileg a főszerep, amely a hazaiaknak ment jobban. Sorra jöttek a ziccerek, Vela bombájánál azonban Moya, Berchiche gurítása után pedig Godín mentett a gólvonalról.

A fordulás után újra a szabálytalanságok kerültek előtérbe, és alig öt perccel a második félidő kezdete után villant a piros is: Guilherme Siqueira gyűjtött be két buta szabálytalansággal két sárgát.

A tíz emberrel játszó Atlético nem tudott mit kezdeni a hazaiak letámadásával, a kiállítás után minden „matracos" beállt a saját térfelére, és próbálták kihúzni a meccs végéig.

Nem sikerült, a 83. percben ugyanis jött Imanol Agirretxe! A Sociedadban nevelkedett csatár Zaldúa tökéletes beadása után Miranda mellől csúsztatott a hosszú sarokba (2–1), így beállítva a végeredményt.

A Sociedad ezzel a sikerrel a 15. helyre ugrott, az Atlético pedig maradt a 4. helyen, hátránya már négy pont az éllovas Real Madrid mögött.