Mariano Díaz duplázott, a Real Madrid legyőzte a Villarrealt

2019.05.05. 16:05
Mariano Díaz (balra) joggal büszke, két gólt is szerzett a Villarreal ellen (Fotó: AFP)
A Real Madrid 3–2-es sikert aratott hazai pályán a Villarreal felett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában, így még maradt esélye, hogy odaérjen a második helyre a tabellán. Mariano Díaz duplázott a találkozón.

A foghíjas Santiago Bernabéu Stadionban a harmadik helyen álló Real Madrid a meccsnek a 15. helyről nekivágó Villarrealt fogadta.

Nem mondhatni, hogy sokáig tapogatóztak volna a csapatok – már a második percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. Brahim Díaz vette el a labdát a vendégek térfelén Santi Cazorlától, a megszerzett labdával Mariano Díaz indult meg, és jobbal 14 méterről a jobb alsóba lőtt – 1–0.

A válaszra sem kellett sokáig várni: kilenc perccel később Casemiro is elvesztette a labdát a saját térfelén, Gerard Moreno pedig nem kegyelmezett, ballal az ezen a mérkőzésen a Realnál védő Thibaut Courtois kapujának bal sarkába lőtt – 1–1.

Ezt követően is ostromolta vendége kapuját a királyi gárda, több lehetőséget is elpuskázott a labdát jóval többet birtokló Real Madrid. Ezután a Villarrealnak is volt néhány helyzete, ám az újabb gólt a hazaiak szerezték: Toni Kroos visszagurított szöglete után Marcelo lőtt kapura, a Xavi Quintillán megpattanó labdát pedig az arra ólálkodó Jesús Vallejo közelről bepofozta a kapuba – 2–1.

A 22 éves védőnek ez volt az első gólja a királyiaknál.

Csakúgy, mint az első félidőben, a másodikban is gyors góllal kezdett a Real: Mariano Díaz ezúttal közvetlen közelről talált be Federico Valverde és Dani Carvajal közreműködésével – 3–1.

Ezt követően is volt lehetősége még a Realnak, de fokozatosan visszavett a tempóból a királyi gárda. Örömhír a fővárosiaknál, hogy Vinícius Júnior visszatért a márciusi sérülése után, körülbelül húsz percet kapott.

A hazaiak kiengedését még a véghajrában gólra váltotta a Villarreal: az első gólt szerző Gerard Casemirót hagyta ott, majd Jaume Costához továbbított, aki ballal, 16 méterről remekül tekert a jobb sarokba – 3–2.

Ezt követően még az egyenlítésért támadhatott egyet a Villarreal, ám az utolsó sansszal nem élt a csapat, így a Real Madrid örülhetett a három pontnak. Zinédine Zidane együttese így hat pontra csökkentette a különbséget a szombaton veszítő Atlético Madridhoz képest, azaz még maradt esélye rá, hogy odaérjen a második helyre.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 3–2 (Mariano Díaz 2., 49., Vallejo 40., ill. Gerard 11., Jaume Costa 94.)
Getafe–Girona 2–0 (Jorge Molina 16., Ángel 77.)
Eibar–Real Betis 1–0 (José Angel 45+1.)
Real Valladolid–Athletic Bilbao 1–0 (W. Rubio 21.)
Huesca–Valencia 2–6 (Melero 66., Gallar 92. – 11-esből, ill. Wass 2., Rodrigo 17., 51., Mina 20., 33., Etxeita 40. – öngól)