Nagy Ramos-hiba után fordított és nyert a Real Madrid

2019.11.23. 20:51
Habár nem szerzett gólt, Eden Hazard ismét nagy kedvvel futballozott (Fotó: AFP)
A Real Madrid remek iramú mérkőzésen 3–1-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol La Liga 14. fordulójában.

Kőkemény menet várt a forduló előtt második helyen álló Real Madridra a válogatott mérkőzések miatti szünet után, hiszen az ötödik helyen álló Real Sociedad látogatott a Santiago Bernabéuba.

Azonban akármilyen nehéz mérkőzést is vártak a madridi szurkolók, arra aligha számítottak, hogy saját magát lövi lábon a csapat, ráadásul már a 2. percben: Sergio Ramos meggondolatlanul hazaadott labdájára Willian José csapott le, elvitte a labdát Courtois mellett, és az üres kapuba lőtt – 0–1.

Ezzel 535 percnél szakadt meg a belga kapott gól nélküli sorozata, amellyel a Real Madrid hasonló szériákat teljesítő kapusai között a hatodik helyen maradt – nem tehetett róla, hogy ez itt véget ért.

Hideg zuhany Zidane-nak, váratlanul jó kezdés a baszkoknak, ám itt még nagyon messze voltunk az összecsapás végétől. A Real Madrid igyekezett kontroll alatt tartani az eseményeket, Imanol Alguacil csapata viszont ezt próbálta meggátolni, sőt, a vendégek is alakítottak ki helyzeteket, így igazán élvezetes, jó iramú játékot láthatott a közönség.

A Real Sociedad a 37. percig tudta őrizni az előnyét: ekkor Luka Modric az oldalvonal mellől, jobbról ívelte középre a javára megítélt szabadrúgást, ahol Karim Benzema emberét lehagyva érkezett, és mellel (!), közelről továbbította a labdát a tehetetlen Álex Remiro kapujába – 1–1.

Benzema kiváló formában futballozik mostanában: tizenkettedik bajnoki mérkőzésén tizedik gólját szerezte, az idényben összesen tizenhat tétmeccsen tizenkétszer volt eredményes.

A második félidőben gyorsan vezetést szerzett a Real Madrid: Modric készítette le a labdát Federico Valverdének, aki középről, jobbal, 23 méterről lőtt – Mikel Oyarzabalon megpattant a labda, így Remirónak esélye sem volt – 2–1.

Valverdének adták a gólt, az uruguayi középpályás idénybeli második bajnoki gólját szerezte.

Ezt követően valamivel kisebb fordulatszámon, de továbbra is remek iramban futballoztak a csapatok, kemény, de sportszerű csatát láthattunk a pályán. A mérkőzés kétharmadánál beállt az utóbbi időben a szurkolók előtt nem éppen pozitív színben feltűnő Gareth Bale is, akit néhányan megtapsoltak, de a többség füttyszóval fogadta – a becserélésekor és minden egyes labdaérintésénél is kifejezték nemtetszésüket a rajongók.

A Real Sociedad veszélyes volt Courtois kapujára, ezért joggal reménykedhettek a madridi szurkolók egy győzelmet bebiztosító gólban. Vágyuk valóra is vált a 74. percben: Bale a jobb oldalról tette át a labdát balra, Benzema visszafejelte, Modric pedig ballal kapásból, 11 méterről a jobb alsóba lőtte – 3–1.

A hátralévő játékidőben már nem született gól – a Real Madrid remek mérkőzésen, jó csapat ellen gyűjtötte be a három pontot, így tapad a listavezető Barcára, és készülhet a PSG elleni, keddi Bajnokok Ligája-összecsapásra.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Real Madrid–Real Sociedad 3–1 (Benzema 37., F. Valverde 48., Modric 74., ill. Willian José 2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!