Ramos döntött, a Real Madrid kiszenvedte a győzelmet a Getafe ellen

2020.07.02. 21:50
Sergio Ramos döntött, a Real Madrid kiszenvedte a győzelmet a Getafe ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető Real Madrid hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Getafét, így négy pontra növelte előnyét az Atlético Madrid ellen botló Barcelonával szemben.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ

Real Madrid–Getafe 1–0 (Sergio Ramos 79. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A listavezető Real Madrid abban a tudatban léphetett pályára, hogy ha legyőzi a Getafét, akkor négy pontra növeli az előnyét az Atlético Madrid ellen botló Barcelona előtt. Ennek ellenére Getafe-lehetőségekkel indult a találkozó, Thibaut Courtois-nak több védést is be kellett mutatnia az első negyedórában.

Ezt követően a Real Madrid vette át fokozatosan az irányítást, ez pedig helyzetekben is megmutatkozott: előbb Vinícius Júnior, majd Isco próbálkozása után mutatott be nagy bravúrt David Soria. Az első félidő folytatásában Raphaël Varane-t le kellett cserélni, minden bizonnyal csak elővigyázatosságból.

A fordulás után a helyzetek helyett inkább a szabálytalanságok és a sárga lapok játszották a főszerepet, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. Ezt Zinédine Zidane is megunta, így a 63. percben rögtön hármat is cserélt, pályára küldte Rodrygót, Marco Asensiót és Federico Valverdét is.

Úgy tűnt, ez sem hoz nagy változást, és a királyi gárdának nem sikerül feltörnie a szívósan védekező Getafe-védelmet, a hajrához közelítve azonban megtört a jég: Dani Carvajal harcolt ki tizenegyest, amelyet Sergio Ramos magabiztosan értékesített (1–0) – a blancók csapatkapitányának ez volt az idénybeli kilencedik gólja a La Ligában.

A gólra a vendégek részéről nem érkezett válasz, így a Real Madrid 1–0-ra nyert, és négy pontra növelte előnyét a Barcelonával szemben.