La Liga: 7-3, CR tripla után adta át a helyét Ödegaardnak

2015.05.23. 22:23
Cristiano Ronaldo és James Rodríguez vezérletével gálázott a Real Madrid (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 2014–2015-ös szezonjának utolsó mérkőzésén a másodikként végző Real Madrid 7–3-ra legyőzte hazai pályán a Getafét. Cristiano Ronaldo triplájával 48-ra duzzasztotta idénybeli góltermését – amivel egymás után másodszor lett gólkirály –, majd a második félidőben átadta helyét a történelmet író Martin Ödegaardnak.
C. RONALDO HARMADSZOR GÓLKIRÁLY
Hugo Sánchez óta Cristiano Ronaldo az első játékos, aki két egymást követően szezonban a liga gólkirálya lett. A portugálnak ez volt a legeredményesebb bajnoki idénye a Real Madrid mezében (2014–2015: 48 gól, 2013–2014: 31, 2012–2013: 34, 2011–2012: 46, 2010–2011: 40, 2009–2010: 26), és 2011, valamint 2014 után harmadszor hódította el a Pichichi-trófeát.
A GÓLLÖVŐLISTA VÉGEREDMÉNYE
1. C. Ronaldo (portugál, Real Madrid) 48 gól
2. Lionel Messi (argentin, Barcelona) 43
3. Antoine Griezmann (francia, Atlético Madrid) és Neymar (brazil, Barcelona) 22-22
5. Carlos Bacca (kolumbiai, Sevilla) 20
6. Aritz Aduriz (spanyol, Athletic Bilbao) 18
7. Alberto Bueno (spanyol, Rayo Vallecano) 17
8. Luis Suárez (uruguayi, Barcelona) 16
9. Karim Benzema (francia, Real Madrid) 15
10. Jonathas (brazil, Elche) és Sergio García (spanyol, Espanyol) 14-14

Carlo Ancelotti utolsó (?) mérkőzésén sérülés miatt hiányzott Sergio Ramos, Gareth Bale pedig nem fért be a kezdőbe, viszont Javier Hernández és Jesé is kezdett, akárcsak Iker Casillas. A gyakorlatilag tét nélküli találkozó látványos futballt és szinte nulla védekezést hozott.

A 13. percig kellett várni az első gólra, akkor Marcelo – aki ezzel a La Liga legjobb védője lett előkészítésben 7 gólpasszal – varázsolt a bal oldalról Cristiano Ronaldo fejére, aki nagy erővel fejelt a kapu jobb oldalába. Codina kapus – nem egyedüliként a mérkőzés folyamán – tehetetlenül szemlélte az akciót. 1–0

A félidő közepén a Getafe kihasználta a királyi gárda hátsó sorának henyélését, és három perc alatt megfordította az összecsapást. Előbb a Sergio Escudero, majd nem sokkal később Diego Castro helyezett a reménytelenül vetődő Iker Casillas kapujának bal alsó sarkába. 1–2!

Hat percig „engedte” vezetni ellenfelét a Real Madrid, Cristiano Ronaldo szabadrúgásból egalizált, majd két perccel később már ismét a hazaiaknál volt az előny: Carlos Vigaray fellökte a Ronaldo előkészítése után a tizenhatoson belülre gólhelyzetben betörő Javier Hernándezt, a jogos büntetőt pedig természetesen a portugál váltotta gólra. 3–2

Korszakok találkozása?

Ezzel azonban még mindig nem volt vége az első félidő eseményeinek. Pedro León szabadrúgásánál Iker Casillas mutatott be bravúrt, a szöglet után viszont már egyenlített a kék mezes vendégcsapat: a labda lepattant Cristiano Ronaldóról, az érkező Mehdi Laszen pedig közelről a védők között a kapuba bombázott. A Real a 2009-es, Barcelona elleni emlékezetes meccs óta először kapott az első félidőben három gólt. 3–3

Fordulás után már egyoldalú volt a mérkőzés, Cristiano Ronaldo két perc elteltével fejjel a kapufát találta el, ám míg ki sem bosszankodta magát, mire jött Javier Hernández, azaz Chicharito, és a kapuba helyezett. 4–3

A gólzápor az 51. percben James Rodríguez remekbe szabott szabadrúgásával folytatódott, majd nem sokkal később újra Ronaldónak szólt a taps, ám nem gól miatt, hanem azért, mert 58 perc elteltével átadta a helyét a Real első norvég játékosának és pályára lépésétől a valaha volt legfiatalabb blancónak az első csapatban: Martin Ödegaardnak. 5–3

A 71. percben James kiváló előkészítése után a bal oldalon érkező Jesé vette be a kaput, „fű alatti”, hajszálpontosan a bal alsóba tartó lövésével. A végeredményt Marcelo állította be a 90. percben, amikor Jesé tökéletes centerezését továbbította a kapuba. 7–3

A Real Madrid 92 ponttal és 118 szerzett góllal, másodikként fejezte be a bajnokságot.

A KORÁBBI MÉRKŐZÉSEKRŐL ITT OLVASHAT!

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Real Madrid–Getafe 7–3 (C. Ronaldo 13., 32., 34. – a harmadikat 11-esből, J. Hernández 47., J. Rodríguez 51., Jesé 71., Marcelo 90., ill. Escudero 22., D. Castro 26., Laszen 42.)

KORÁBBAN
Barcelona–Deportivo La Coruna 2–2 (Messi 5., 59., ill. Lucas 67., Salomao 76.)
Athletic Bilbao–Villarreal 4–0 (Aduriz 25. – 11-esből, 60., Iraola 28., Benat 36.)
Granada–Atlético Madrid 0–0
Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–4 (Bueno 42., Morcillo 64., ill. Vela 19., Castro 21., Agirretxe 73., Elustondo 75.)
Eibar–Córdoba 3–0 (Arruabarrena 6., Navas 11., Ander Capa 34.)
Celta Vigo–Espanyol 3–2 (Hugo Mallo 38., Cabral 58., Nolito 77., ill. Sergio García 23., Stuani 48.)
Almería–Valencia 2–3 (Thomas 9., Soriano 37., ill. Otamendi 28., Feguli 45., Alcácer 80.)
Málaga–Sevilla 2–3 (Guerra 67., 92., ill. Reyes 52., Banega 55., Vidal 62.)

20. Córdoba 38 3 11 24 22–68 –46 20
Jelen állás szerint a Barcelona, a Real Madrid, az Atlético Madrid a Bajnokok Ligája főtábláján indul – ha a Sevilla megnyeri az El-t, az andalúziai csapat is –, míg a Valencia a selejtezőben. A Sevilla alapesetben az El csoportkörében, a Villarreal és az Athletic Bilbao a selejtezőben szerepelhet az év második felében.
Az Eibar, az Almería és a Córdoba kiesett.