A Celta Vigo megviccelte a Real Madridot

2020.02.16. 20:50
Hideg zuhany a madridiakra, orosz módra (Fotó: AFP)
A spanyol La Ligában a listavezető Real Madrid nagy meglepetésre nem tudta legyőzni odahaza a Celta Vigót, a mérkőzés 2–2-re végződött.

SPANYOL LA LIGA
24. FORDULÓ
Real Madrid–Celta Vigo 2–2
(Kroos 52., S. Ramos 65. – 11-esből, ill. Szmolov 7., Mina 85.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alaposan ráijesztett a kiesés ellen harcoló Celta Vigo a bajnoki címért harcoló Real Madridra, Fjodor Szmolov korai találatára nem érkezett válasz az első félidőben a madridiaktól. Marcelo, Gareth Bale és Casemiro járt ehhez a legközelebb, de célt tévesztettek a 16-os előtti lövések, egyébként pedig stabilan állt a lábán az olykor héttagú Celta-védelem.

Megtört azonban a jég a szünet után: Sergio Ramos ugyan lesről talált a kapuba, de Toni Kroos Marcelo passzát már jogszerűen lőtte a jobb alsó sarokba (1–1). Nem sokkal később már vezetett a fővárosi csapat: Karim Benzema passza hosszú volt a frissiben felépült, nagy kedvvel futballozó Eden Hazard-nak, de elhúzta a lábát a kivetődő kapus, Rubén Blanco, abszolúte fölöslegesen. Sergio Ramos pedig abszolúte magabiztosan értékesítette a büntetőt (2–1), és innen már nyugodtabban futballozhatott a Real, már amennyire lehet ezt egy ilyen agresszív csapat ellen, mint a Celta. A Marcelóval harcoló Joseph Aidoo még Zinédine Zidane-t is lebirkózta véletlenül, majd még meg is rúgta a ráeső tréner fejét, szintén nem szándékosan.

Nem ez lett a találkozó utolsó gólöröme (Fotó: AFP)

Beállt a hajrára Vinícius Júnior, Luka Modric és Ferland Mendy is, de a vendégekhez a „luxuscsere”, Santi Mina is, aki első labdaérintéséből betalált! 2–2

Benzema kétszer is helyzetet rontott aztán, és a Real hiába futott a győzelem után: fontos két pontot bukott el – és fontos pontot szerzett a Celta.

Megbotlottak a hazaiak (Fotó: AFP)

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Osasuna 0–1 (Oier 29.)
Sevilla–Espanyol 2–2 (Ocampos 15., Suso 80., ill. Embarba 35., Vu Lej 50.)
Leganés–Betis 0–0
Mallorca–Deportivo Alavés 1–0 (Cucho 63.)
Barcelona–Getafe 2–1 (Griezmann 33., Sergi Roberto 39., ill. Ángel 66.)
Villarreal–Levante 2–1 (Gerard Moreno 9., Moi Gómez 61., ill. Mayoral 56.)
Granada–Valladolid 2–1 (Puertas 81., Carlos Fernández 96., ill. S. Guardiola 56.)
Valencia–Atlético Madrid 2–2 (Gabriel Paulista 40., Kondogbia 59., ill. M. Llorente 15., Thomas