Real Madrid: kihagyott helyzetek, kihagyott lehetőség

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.11.02. 20:50
Így bánt ziccereivel a Real Madrid (Fotó: AFP)
A Real Madrid a Betist fogadta odahaza a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 12. fordulójában, és a madridiak győzelemmel a tabella élére ugrottak volna, ám a csak helyzeteket hozó mérkőzésen nem született gól.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Real Madrid–Betis 0
0

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Barcelona vereségének és az Atlético Madrid döntetlenjének köszönhetően a Real Madrid azzal a tudattal léphetett pályára a Betis elleni Real-rangadón, hogy ha nyer, a tabella élére ugrik.

Remekül kezdett a hazai csapat, csak éppen Eden Hazard gólját les miatt (helyesen) nem adta meg a VAR, Karim Benzema kihagyott két kisebb helyzetet, Toni Kroos szabadrúgása csak majdnem akadt be a kapu jobb felső sarkába, Sergio Ramos pedig hat méterről a kapust találta telibe Benzema sokadik remek előkészítése után.

Sőt, a szünet előtt nem sokkal Thibaut Courtois-nak kellett nagy bravúrral védenie Loren Morón távoli lövését, és bizony egyre bátrabban és egyre veszélyesebben futballozott a Betis. Zinédine Zidane a szünetben sem tudta felrázni legénységét, Courtois-nak kellett védenie Morón már közeli lövését, majd Rodrygo lövését blokkolta kiválóan a másik kapu előtt az algériai védő, Aissza Mandi.

Ferland Mendy viszont nagyon közelről egyszerűen a kapu mellé lőtte, ekkor már felharsant az első füttyszó a lelátóról...

Zidane beküldte Rodrygo helyére Vinícius Júniort, majd Benzemát Luka Jovics váltotta, a Betis pedig mindent bevetett, Joel Robles kapus még kontaktlencsét is cserélt, miután időhúzásért sárga lapot kapott.

A hajrában Nabil Fekir lövését kellett védenie bravúrral Courtois-nak, majd a VAR ismét a Madrid ellen fordult, ezúttal Zuhair Feddal kapu előtti kezezését ítélték vétlennek az illetékesek. Vinícius ziccert hibázott a 91. percben, majd Daniel Carvajal lövését hárította az ihletett formában védő Robles. 0–0

Nagy lehetőséget szalasztott el tehát a Real Madrid, a Betis pedig ligarekordot állított fel: sorozatban harmadszor sem kapott gólt a Real Madrid vendégeként!

A tabella élén továbbra is a délután vereséget szenvedő Barcelona áll.

KORÁBBAN
Sevilla–Atlético Madrid 1–1 (Franco Vázquez 28., ill. Morata 60.)
Levante–Barcelona 3–1
(Campana 61., Borja Mayoral 63., Radoja 68., ill. Messi 38. – 11-esből)
Espanyol–Valencia 1–2 (Marc Roca 31. – 11-esből, ill. Parejo 69. – 11-esből, Maxi Gómez 80.)