Parázs el Clásico, óriási iram: másodszor is nyert Madridban a Barca

2019.03.02. 20:35
Rakitic kihasználta Ramos helyezkedési hibáját, és győztes gólt szerzett (Fotó: AFP)
A szerdai kupameccset 3–0-ra megnyerő FC Barcelona rendkívül intenzív, izgalmas mérkőzésen a héten másodszor, bajnoki mérkőzésen is legyőzte a Real Madridot, s ezzel immár a Barca javára billen az örökmérleg az egymás elleni tétmeccseket tekintve. Ezúttal csak egy gól született a találkozón, Ivan Rakitic találata döntötte el a három pont sorsát.

A hétközi kupaelődöntő visszavágója után a héten másodszor csapott össze egymással a két spanyol óriás, a Real Madrid és az FC Barcelona. Fáradtságnak azonban nyoma sem volt: a felek magas színvonalú, jó iramú találkozót játszottak már az első percektől fogva.

Mind a két csapat aktívan próbálkozott a gólszerzéssel, ám csak a Barca járt sikerrel: a 26. percben Ivan Rakitic remekül játszott össze a jobb szélen Sergi Robertóval – a jobbhátvéd a rosszul helyezkedő Sergio Ramos elé lépő horvát középpályáshoz tálalt, aki némi labdavezetés után éles szögből a kilépő Thibaut Courtois fölött a kapuba löbbölt – 0–1!

Már az első félidőben is csak kapkodtuk a fejünket egyik oldalról a másikra, de ez a második félidőre hatványozottan igaz: hihetetlen iramú mérkőzést játszottak a felek, igazi klasszikust láthattunk. Santiago Solari vezetőedző cserékkel is próbált segíteni a hátrányban lévő hazaiaknak: a nem élete meccsét játszó – és alaposan kifütyült – Gareth Bale helyére Marco Asensiót, Toni Kroos helyére Federico Valverdét küldte be, végül Iscót is becserélte, ő Casemirót váltotta.

A hazaiak többször is beszorították kapujuk elé a vendégeket, ám a befejezésbe rendszerint hiba csúszott, a Gerard Piqué, Clément Lenglet belső védőpáros elképesztő elánnal takarított középen. Mindeközben a katalán csapat nem kevésszer kontrázhatott a kitámadó Real ellen, de Messiék nem koncentráltak eléggé, így ekkor már nem tudták bevenni Courtois kapuját.

A Barcelona ezzel egyrészt gyakorlatilag kivette a bajnoki címért folyó harcból a harmadik helyen álló Real Madridot – a blancók hátránya már 12 pont a listavezetővel szemben –, másrészt az 1932. január 31-én lejátszott, 2:0-s madridi sikerrel végződő Clásico óta először a maga javára billentette az örökmérleget a királyiak elleni tétmeccseket tekintve (242 meccsen 96 katalán siker, 95 Real-győzelem, 51 döntetlen). A Barca sorozatban a negyedik bajnokiját nyerte meg a Real Madrid otthonául szolgáló Santiago Bernabéu Stadionban.