D. Á. 2020.07.04 23:58 Frissítve: 2020.07.05 00:15

La Liga: Nolito szemfüles gólt lőtt; a Valencia ikszelt Granadában

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 34. fordulójában a Celta Vigo 1–1-es döntetlent játszott a Real Betis együttesével. A Valladolid 1–0-ra legyőzte az Alavést, a Valencia 2–2-t játszott a Granadával.

Nolito okosan tekert a rövidbe, de csak egy pontot szerzett a Celta a Betis ellen (Fotó: imago-images.de)

CELTA VIGO–REAL BETIS 1–1

A Celta Vigo a 17. helyről várta a mérkőzést, így fontos lett volna a csapatnak egy győzelem – ebben az esetben a 14. pozícióba ugrott volna fel a gárda.

Nem is kellett sokáig várni az első gólra, amelyet a hazaiak szereztek meg, a Manchester City korábbi szélsője, Nolito révén: a spanyol a tizenhatos sarkáról végzett el szabadrúgást, mindenki – még a kapus is – beadásra számított, ő azonban szemfüles volt, s a rövid alsót vette célba. A nagyon okos és pontos tekerésre nem ért oda a kapus, ezzel vezetett a Celta (1–0).

A Betis sokáig futott az eredmény után, s a mérkőzés vége előtt tíz perccel összejött az egyenlítés. Joaquín beadása után Feddal találta magát teljesen üresen, átvette a labdát, majd bebombázta azt a kapu közepébe (1–1).

VALLADOLID–DEPORTIVO ALAVÉS 1–0

Már mindenki elkönyvelte, hogy a Valladolid újabb döntetlent játszik – a tabella 14. helyén álló csapat az elmúlt öt mérkőzéséből négyszer ikszelt – a végén azonban csak begyötörte a győztes gólt az Alavés ellen. A tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgás kétszer is megpattant, majd Joaquín Fernández találta meg a labdát, nem is tétovázott, állítás nélkül lőtt a bal alsóba.

A gól a 88. percben érkezett, s az Alavésnek már nem volt válasza, így zsinórban ötödik vereségét szenvedte el a La Ligában, s 35 pontjával még nem lehet nyugodt a bennmaradást illetően.

GRANADA–VALENCIA 2–2

A mérkőzésen sokáig nem esett gól, a 61. percben a Granada egy tizenegyesből szerzett találattal szerezte meg a vezetést. A hazaiak jobban játszottak a „denevéreknél”, akiknek két lövés elég volt ahhoz, hogy néhány perc alatt megfordítsák a találkozót: előbb Manu Vallejo lőtte ki a jobb alsót, majd Goncalo Guedes kapásból zúdított a felsőbe, így az utolsó negyedórának már Valencia-vezetéssel indultak neki a csapatok.

A Granada az egész meccsen jobban játszott, s a végén is rendesen beszorította a Valenciát, amely nem bírta a nyomást. A 86. percben Fede Vico a 20 méterről megítélt szabadrúgásból lőtte kapura a labdát, s Cillessen nem ért le időben… (2–2).

SPANYOL LA LIGA

34. FORDULÓ
Celta Vigo–Real Betis 1–1
(Nolito 22., ill. Feddal 79.)
Real Valladolid–Deportivo Alavés 1–0 (J. Fernández 88.)
Granada–Valencia 2–2 (C. Fernández 61. – 11-esből, Fede Vico 86., ill. Manu Vallejo 63., G. Guedes 68.)

VASÁRNAP
14.00: Athletic Bilbao–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
17.00: Espanyol–Leganés (Tv: Spíler2)
19.30: Osasuna–Getafe (Tv: Spíler2)
22.00: Villarreal–FC Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Atlético Madrid–Mallorca 3–0 (Morata 29., 45+4. – az elsőt 11-esből, Koke 79.)

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. A portugál passzkirály már a katalánoké, Messi cimborájához el kell adni a Coutinho, Rakitic, Dembélé, Rafinha sort.

2020.08.05 12:49:08

Spanyol labdarúgás T. D.

A visszavonuló kapusklasszisnak többek között Gianluigi Buffon és Oliver Kahn is üzent.

2020.08.02 22:06:38

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. A királyi klubban ketyeg az egyik legkegyetlenebb óra, a biológiai, a kiszemeltek zöme francia.

2020.07.21 19:38:24

Spanyol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Nem én vagyok a legjobb edző, és nem én vagyok a legjobb taktikus. De vannak más jó tulajdonságaim. Szenvedélyes és motivált vagyok, ez a kettő sokkal többet ér.”

2020.07.19 16:34:08

Iksszel búcsúzott a La Liga új bajnoka, Benzema nem lett gólkirály, a Leganésnek két ziccere volt a végén.