La Liga: Neville nélkül is pontot rabolt a Barcelonától a Valencia!

2015.12.05. 22:21
Messi nem sokáig örülhetett… (Fotó: Reuters)
A Barcelona a Mestallában Luis Suárez lesgyanús találatával a 86. percig nyerésre állt, ám a Valencia – melynek kispadján még nem az új edző, Gary Neville ült – végül egy pontot otthon tudott tartani.

A Valencia alaposan visszaesett a táblázaton, a Barcelona ellenben nagyon belelendült. A katalánok négypontos előnyre tettek szert az Atlético Madriddal (és hatpontosra a Reallal) szemben, miközben sorozatban hét tétmeccsen diadalmaskodtak úgy, hogy 28 gólt szereztek és csak kettőt kaptak. Az MSN szárnyal, futószalagon szállítja a gólokat.

A Valenciánál eközben edzőcsere történt, Gary Neville, a Manchester United korábbi kiváló jobbhátvédje váltotta a posztról a Sevillától elszenvedett 1–0-s vereséget követően távozó Nuno Espírito Santót. A Barca ellen azonban még nem Neville ült le a kispadra, hanem a szokásos beugró ember, Salvador González.

Neville egyelőre csak a lelátón (Fotó: Twitter)

A Mestallában a bombaformában futballozó Barcelona dominált az első perctől, jóval többet volt a labda a vendégeknél, jöttek a helyzetek, sőt, a ziccerek is, ám úgy tűnt, el van átkozva a Barcelona, a katalánok képtelenek voltak túljárni a hazai kapuban álló Jaume Domenech eszén.

Andrés Iniestán nem múlt pedig, a spanyol klasszis az első 45 percben 43 passzt indított útjára, tizenkilenccel többet, mint a második legtöbb átadást számláló Barca-futballista.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, Lionel Messinek, Luis Suáreznek és Neymarnak is akadt lehetősége szép számmal, de a hőn áhított gól nem akart jönni.

A megmentő végül Luis Suárez lett, aki a leshatárról – vagy talán azon is túlról – indulva kilépett a jobb szélen, majd mindenkit legyűrt maga körül és estében a rövid felső sarokba bombázta a labdát. (0–1)

A gólörömmel biztosan nem lett az uruguayi a „denevérek” új kedvence, mivel Suárez csendre intette a teljes Valencia-tábort.

A gránátvörös-kékek csatára egyébként mind a hét legutóbbi bajnokiján betalált – 7 meccs, 10 gól, ez a mérlege.

A gól után sem fordult meg a pálya lejtésének iránya, ráült a labdára a Barcelona, majd jött a hideg zuhany: kiegyenlített a Valencia!

Paco Alcácer tette a labdát Santi Mina elé, aki elemi erővel a felső sarokba bombázott, ezzel leejtve egy-két gránátvörös-kék állat. (1–1) A semmiből jött.

Az igazi slusszpoén is jöhetett volna, a következő Valencia-löketet azonban már meg tudta fogni a gólvonalon Bravo, így „csak” egy pontot rabolt otthon a Valencia a favorittól.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
14. FORDULÓ
Valencia–Barcelona 1–1 (Mina 86., ill. L. Suárez 59.)
Real Madrid–Getafe 4–1 (Benzema 4., 16., Bale 35., C. Ronaldo 38., ill. Alexis 70.)
Granada–Atlético Madrid 0–2 (Godín 20., Griezmann 76.)

Deportivo La Coruna–Sevilla 1–1 (Lucas Pérez 22., ill. Iborra 76.)
Betis–Celta Vigo 1–1 (Molina 83., ill. Bongonda 25.)

1. Barcelona 14 11 1 2 34–13 +21 34
2. Atlético Madrid 14 10 2 2 20–6 +14 32
3. Real Madrid 14 9 3 2 32–12 +20 30
4. Celta Vigo 14 7 4 3 25–22 +3 25
5. Deportivo La Coruna 14 5 7 2 21–14 +7 22