La Liga: ismét Atlético-játékosé az év első gólja

2016.01.02. 22:21
Thomas Partey gólja három pontot ért az Atlético Madridnak (Fotó: Reuters)
Az Atlético Madrid 1–0-ra nyert hazai pályán az utolsó helyen álló Levante ellen, ezzel a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság élére állt.
„MINDIG” ÍGY KEZDŐDIK AZ ÉV
Sorozatban a harmadik naptári évben szerezte Atlético Madrid-játékos az első gólt a La Ligában. Tavaly Antoine Griezmann, 2014-ben Koke nyitotta a gólok sorát a spanyol élvonalban.
Háromszor találta el a kapufát az Atlético bajnoki meccsen, amire 2009. október 31. óta nem volt példa. Akkor Diego Forlán, Sergio Agüero és Maxi Rodríguez volt balszerencsés.

A Barcelona botlásával az Atlético előtt megnyílt az út a tabella élére, ehhez „csak” le kellett győznie hazai pályán a Levantét. Korábban tízszer fogadta otthon a spanyol élvonalban a madridi csapat a Levantét, és kilencszer megverte.

Most igen nagy meglepetés lett volna a vendégek pontszerzése, hiszen sereghajtóként kezdték a mérkőzést, ám sokáig tartani tudták a gól nélküli állást – többek között a kapufa segítségével.

A jeget a 81. percben tudta megtörni az Atlético, konkrétan a csereként beálló ghánai Thomas Partey, aki szép egyéni akció végén lőtt a jobb alsó sarokba, bár Diego Marino kis híján védeni tudott. 1–0

Partey a 12. Atlético-játékos, aki betalált ebben a bajnoki idényben, a fővárosi csapat ebben a tekintetben is az élen áll – a Real Madridból tízen voltak eredményesek.