La Liga: Messi a 94. percben büntetőből nyerte meg a meccset

2016.10.22. 18:10
Messi továbbra is gólerős formában: Valenciában kettőt vállalt az argentin (Fotók: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában három pontot szerzett a Barcelona a Valencia vendégeként. Az élvezetes, ötgólos találkozón a duplázó Lionel Messi büntetője döntött a 94. percben.

Támadólag lépett fel a Barca a jó iramú találkozón, a hazaiak ritkán jutottak labdához, azzal viszont azonnal kontárra indultak. Barcelonai mezőnyfölényben Andrés Iniesta egy átlagosnak tűnő, félpálya környéki, szimpla buktatás után fájdalmas arccal maradt a földön, és térdét fogva cserét kért. (Az első hírek szerint sérülése súlyos, hetekre kidőlt a középpályás. A SÉRÜLÉST ITT TEKINTHETI MEG VIDEÓN!) Mielőtt az ellenfél kulcsemberének kieséséből lélektani előnyt kovácsolhatott volna magának a Valencia, Lionel Messi megszerezte a vezetést a katalánoknak. A 22. percben az argentin a jobbösszekötő helyén cselezett befelé, majd a tizenhatoson belül laposan visszarúgta a labdát a rövidre. Luis Suárez lesen állt, de átugrotta a labdát. Más kérdés, hogy jócskán takarta a kilátást a hiába reklamáló, azért aztán sárga lapot is kapó hazai kapus, Diego Alves előtt (0–1).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a La Liga 2016–2017-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A folytatásban erőre kapott a Valencia, kiegyenlítődött a mezőnyjáték, de nagy helyzet egyik fél előtt sem akadt. A Barcelona megúszott egy büntetőt, amikor visszafutás közben a vendégek tizenhatosán belül Samuel Umtiti 22 éves korát meghazudtoló rutinnal borította fel Rodrigót. Ezt követően Messi, majd Luis Suárez két próbálkozását mentette bravúrral Diego Alves, versenyben tartva ezzel a hazaiakat. A játékvezető Alberto Undiano Mallenco nem lopta közelebb magát a valencia szívekhez, ennek a félidőben a hazai közönség erőteljes füttykoncerttel adott nyomatékot.

A második felvonás elején a Valencia nyomás alá helyezte a vendégeket, ők azonban rutinosan állták a sarat, majd egy kontra lezárásaként Ivan Rakitic még a kapufát is eltalálta. A szöge éles volt, a kapu viszont üres. Illett volna kihasználnia a lehetőséget, fogta is a fejét a horvát középpályás. Az 52. percben aztán egyenlítettek a házigazdák, méghozzá pont a Barcától kölcsönvett Munir El Haddadi révén. A 21 éves támadó egy bal oldali beadást a tizenhatosról remek lövőtechnikával vágott be a kapu bal oldalába (1–1). Marc-André ter Stegen csak szemmel tudta követni a labdát. Az 57. percben vetődött ugyan a német légiós, de nem tudott hárítani: Rodrigo akkor egy védővonal mögé beemelt labdát kapásból, félfordulatból vágott szintén a kapu bal oldalába (2–1).

A hátrányba kerülő Barcelona érezhetően emelt a fordulatszámon, a 62. percben pedig Luis Suárez góljával egyenlített. A jobb oldali szöglet után Rakitic fejesénél Diego Alves kapus még nagyot mentett, a kipattanót viszont az ötös sarkáról az uruguayi bevágta a hosszúba (2–2). Változott a játék képe, még inkább annak a sebessége: a felek óvatos mezőnyjátékkal múlatták az időt, az akciókat nem akarták mindenáron a kapuk elé vinni.

Neymart olykor felrúgni sem volt egyszerű

A 82. percben Nani hagyta ki a meccslabdát, amikor ziccer értékű helyzetből csak az oldalhálót találta el. A hazaiaknak a 90. percben volt még három a kettő elleni kontrájuk, de Lucas Digne határozott szerelését követően kapura sem tudtak lőni. Tíz másodperc volt hátra a kétperces hosszabbításból, így a mérkőzés utolsó támadása futott végig a pályán, amikor jött az utolsó fordulat. Neymar passzolt Messinek, utóbbi Luis Suáreznek, akit a tizenhatoson belül buktattak. Tizenegyes! Némi késleltetést követően Messi a 94. percben végezte el a büntetőt, és a jobb sarokba vágta a labdát (2–3). Diego Alves a 19. gólját kapta az argentin klasszistól, nála többször senkit sem mattolt az aranylabdás.

A valencia szurkolók megdobálták a góljukat az alapvonalnál ünneplő vendégjátékosokat: egy vizes palack repült a közéjük, amitől többen is hátast dobtak. Középkezdésre még maradt idő, másra nem, a valenciai játékosok közül akadt, akiben felment a pumpa, úgy kellett a társaknak lecsillapítaniuk őket.

Hatalmasat mentve tartott otthon egy pontot az Espanyol. A vendég Eibar a 64. percig háromgólos előnyben volt, a hazaiak akkor kezdték meg a felzárkózást, és a 92. percben, már emberhátrányban érték utol az ellenfelet.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Valencia–FC Barcelona 2–3
(Munir 52., Rodrigo 57., ill. Messi 22., 94. – 11-esből, Luis Suárez 62.)
Real Sociedad–Deportivo Alavés 3–0 (Prieto 22., Willian Jose 57., Vela 87.)
Espanyol–Eibar 3–3 (H. Pérez 64., Piatti 73., Baptistao 92., ill. Enrich 23., D. Reyes 27. – öngól, Kike 44.)