La Liga: Messi 26 perc alatt szállította a Barcelona győzelmét

2019.01.20. 22:46
Messi: gól, gólpassz és még pihent is (Fotó: AFP)
A spanyol bajnokság 20. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein a Levante 2–0-ra legyőzte a Real Valladolidot, míg a Villarreal és az Athletic Bilbao, valamint a Rayo és a Real Sociedad egyaránt döntetlent játszott egymással. Este aztán az FC Barcelona 3–1-re legyőzte a Leganést – köszönhetően az 1–1-nél csereként beszálló Lionel Messinek. Ugyanakkor a katalánok sérülés miatt elvesztették Ousmane Dembélét.

Martin Braithwaite nem akármilyen napokat él meg: a Leganés dán válogatott csatára szerdán még győztes gólt lőtt a Real Madridnak a spanyol Király-kupában – más kérdés, csapata így is kiesett –, vasárnap este pedig a másik spanyol gigász kapujába is betalált.

Az egy hónapja még az angol másodosztályú Middlesbroughnál szereplő Braithwaite szerezte a Camp Nouba látogató Leganés egyenlítő gólját az 57. percben, amikor egy jobbról érkező beadást közelről a hálóba pofozott.

Ezzel lett 1–1, a mérkőzés addigi egyetlen gólját az első félidőben Ousmane Dembélé szerezte, aki a 32. percben a bal kapufa tövének segítségével váltotta gólra Jordi Alba balról belőtt lapos passzát.

Nagyjából talán az egyenlítés pillanatában fogalmazódhatott meg Ernesto Valverde fejében, hogy a kispadon pihentetett Messi, Rakitic párosnak is lehetőséget ad, s valóban néhány perccel az egalizálás után érkezett is az argentin és a horvát klasszis.

S ha már pályára került az argentin, rögtön mérkőzést befolyásoló erővé lépett elő – ám csak azt követően, hogy kényszerűségből Valverde a harmadik cseréjét is kihasználta: Dembélé bokája megsérült, és egyelőre nem tudni pontosan, hogy mi történt a támadó lábával.

A 71. percben következtek Messi pillanatai: jó 21 méterről nagy erővel lőtt, Ivan Cuellar kapus csak kiütni tudta a bal felsőre tartó labdát, a közelben ólálkodó Suárez meg a kapuba tette a kipattanót, 2–1.

Messi aztán a mérkőzés gyakorlatilag utolsó mozzanataként feliratkozott a gólszerzők közé is: Jordi Albával játszott össze, majd 11 méterről lőtte a léc alá a labdát, ezzel kialakítva a 3–1-es végeredményt.

A korábbi délutáni mérkőzéseken egyedül a Levante tudott győzni: a korábbi újpesti Enisz Bardhival a kezdőjében fogadta a Valladolidot a valenciai brigád és nyert 2–0-ra. A Villarreal és az Athletic Bilbao 1–1-et játszott egymással, míg a Rayo és a Real Sociedad meccsén mindkét csapat két gólt szerzett.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Real Betis–Girona 3–2 (Tello 12., Loren 54., Canales 94. – 11-esből, ill. A. García 36., Doumbia 44. )
Villarreal–Athletic Bilbao 1–1
(Ekambi 71., ill. J. Costa 18. – öngól)
Levante–Real Valladolid 2–0 (Coke 42., Roger 95.)
Rayo Vallecano–Real Sociedad 2–2 (Comesana 22., Embarba 28., ill. H. Moreno 39., Willian José 82.)
FC Barcelona–Leganés 3–1 (O. Dembélé 32., L. Suárez 71., Messi 92., ill. Braithwaite 57.)

KORÁBBAN RENDEZTÉK
Real Madrid–Sevilla 2–0 (Casemiro 78., Modric 92.)
Getafe–Deportivo Alavés 4–0 (Jaime Mata 33., 88. – az elsőt 11-esből, J. Molina 46., 55.)
Celta Vigo–Valencia 1–2 (Araujo 40., ill. Ferrán Torres 71., Rodrigo 84.)

1. FC Barcelona 20 14 4 2 55–21 +34 46
2. Atlético Madrid 20 11 8 1 30–13 +17 41
3. Real Madrid 20 11 3 6 30–24 +6 36
4. Sevilla 20 9 6 5 31–22 +9 33
5. Alavés 20 9 5 6 22–23 –1 32
6. Getafe 20 8 7 5 25–16 +9 31
7. Betis 20 8 5 7 25–25 0 29