nemzetisport.hu 2019.06.23 22:53 Frissítve: 2019.06.23 23:14

La Liga: megvan a harmadik feljutó, visszatér a Mallorca

A másodosztályt megnyerő Osasuna és az ezüstérmes Granada után a Mallorca harcolta ki harmadikként a feljutást a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba (La Liga).

A spanyol másodosztályban a 3–6. helyezettek osztályozón csaptak össze az Osasuna és Granada melletti egyetlen feljutó helyért. Az osztályozó döntőjébe a Mallorca és a Deportivo La Coruna jutott, azaz a bajnoki 5. és a 6. Utóbbi kezdte hazai pályán a párharcot, és 2–0-s előnnyel érkezhetett meg a vasárnapi visszavágóra.

A Mallorca már az első félidőben megszerezte a vezetést, a 21. percben a horvát Ante Budimir volt eredményes. A 62. percben Salva Sevilla növelte a hazaiak előnyét, ekkor hosszabbításra állt a párharc. Egészen 20 percig, amikor Abdón Prats talált be, ezzel kialakítva a 3–0-s végeredményt.

A párharcot 3–2-es összesítéssel megnyerő Mallorca így a 2012–2013-as idény után szerepelhet ismét a La Ligában.

2020.08.02 22:06:38

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. A királyi klubban ketyeg az egyik legkegyetlenebb óra, a biológiai, a kiszemeltek zöme francia.

2020.07.21 19:38:24

Spanyol labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Nem én vagyok a legjobb edző, és nem én vagyok a legjobb taktikus. De vannak más jó tulajdonságaim. Szenvedélyes és motivált vagyok, ez a kettő sokkal többet ér.”

2020.07.19 16:34:08

Iksszel búcsúzott a La Liga új bajnoka, Benzema nem lett gólkirály, a Leganésnek két ziccere volt a végén.

2020.07.19 16:33:16

És gólkirály lesz az argentin ász, hacsak meg nem táltosodik Benzema a Real kilenckor kezdődő mérkőzésén.

2020.07.17 08:03:49

Spanyol labdarúgás K. T. I.

2, 14, 26.9, 3081. Számok, érdekességek a Zidane-csapat spanyol bajnoki sikeréről.