La Liga: meglepetésre a Villarreal legyőzte a Sevillát

2019.02.17. 22:52
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az immár a kiesés elkerüléséért küzdő Villarreal a dobogón álló Sevillát fogadta, és nagy meglepetésre 3–0-ra legyőzte. A „sárga tengeralattjáró” tavaly november végén nyert legutóbb bajnoki mérkőzést, sikerével tíz meccse tartó nyeretlen sorozata ért véget.

A Villarreal a mérkőzés 20. percében szerzett vezetést, Santi Cazorla jobbról beívelt szöglete után a labdát Álvaro bombaerős fejessel küldte a léc alá, 1–0. A 29 éves bekk idénybeli első bajnoki gólját jegyezte.Álvaro bombaerős fejessel küldte a léc alá, 1–0. A 29 éves bekk idénybeli első bajnoki gólját jegyezte.

A második hazai gólra valamivel többet kellett várni, mint húsz perc, egészen pontosan 25-ötöt: a félidő utolsó percében remek akció végén Carlos Bacca az ötös bal sarkáról sarokkal tette középre a labdát, ahol az érkező Karl Toko Ekambinak nem okozott gondot az üres kapuba helyeznie, 2–0.

A végeredményt a második félidő végén Alfonso állította be, amikor labdaszerzés után, bal oldalon vezetett akció végén a hosszú, alsó sarokba lőtt. 3–0

Ezzel a Villarreal idei első bajnoki győzelmét jegyezte, és tízmeccses bajnoki nyeretlenségét zárta le.

A nap utolsó spanyol bajnokiján a Real Betis a Deportivo Alavést fogadta, és Giovani Lo Celso 15. percben szerzett góljával hamar előnybe került, de a vendégektől alig negyedóra múlva válaszolt Guillermo Maripan, amivel ki is alakult a találkozó 1–1-es végeredménye.