Vért izzadt a Barcelona, de nyert a Leganés ellen

2019.11.23. 12:44
Vidalék már örülnek, a Leganés kapusa még reménykedik, hogy talán les volt... (fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a listavezető Barcelona a ligautolsó Leganés otthonába látogatott, és bár a hazaiak szereztek vezetést, végül nagy küzdelemben sikerült a vendégeknek egyenlíteni, majd egy szerencsés góllal a győzelmet is megszerezni.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Leganés–Barcelona 1–2 (en-Nesziri 12., ill. L. Suárez 53., Ar. Vidal 80.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Madridba utazott a Barcelona, hogy listavezetőként a bajnokság utolsó helyén szerénykedő Leganés ellen szerezze meg a három pontot.

Az első félidő legelején mindjárt a Leganés szerzett vezetést, mert a 11. percben en-Nesziri csodálatos csavarással lőtt Ter Stegen kapujának jobb felső sarkába (1–0). A Barcelona csak kereste a lehetőségeket, de nem találta, mivel a hazaiak jól játszottak, leszűkítették a területet, és a támadásokról sem mondtak le. A legnagyobb Barca-esély Suárez előtt adódott, ám a hazaiak kapusa, Cuéllar szépen védett.

A második félidőre valamivel harcosabb és agresszívebb Barcelona jött ki, és előbb Piqué fejelt kapufát, majd nem sokkal később, az 53. percben megszületett az egyenlítés, Messi beadását Suárez fejelte a bal alsóba (1–1).

Küszködött a Barcelona, kiegyenlítődött a játék, de folyamatosan nyomott a vendégcsapat. A 80. percben aztán ennek meg is lett az eredménye, igaz, nagy szerencsével. Ugyanis egy jobb oldali szöglet után a hazaiak játékosáról, Rubén Pérezről a hatalmas lesen álló Arturo Vidal elé pattant a labda, aki egy méterről belőtte (1–2).

Az utolsó percekben még mindent megtett a Leganés az egyenlítésért, azonban nem járt sikerrel, így keserűen kellett tudomásul vennie, hogy a három pont a Barcelonáé lett.