La Liga: kimaradt Bilbao-büntető után simán nyert az Atlético

2017.09.20. 21:55
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában az Atlético Madrid 2–0-ra legyőzte idegenben az Athletic Bilbaót.

A Bilbaónak nagy lehetősége nyílt a gólszerzésre a 41. percben, ám Aritz Aduriz nem tudott betalálni a madridi kapuba, Jan Oblak védte a tizenegyest.

Oblak eddig tíz büntetőből hatot megfogott atléticós karrierje során, minden sorozatot figyelembe véve. Ebben a szétlövések természetesen nincsenek benne.

A második félidő elején az Atlético Madrid betalált, szép támadás végén Ángel Correa passzolt közelről a kapuba.

A madridiak innen már nem engedték ki a kezükből a meccset, a 73. percben Yannick Carrasco is kihasználta a ziccerét, kettőre növelve a vendégek előnyét.

Azért a szépítés összejött a hazaiaknak, Raúl García a 92. percben remek kapáslövéssel szerzett gólt.

A Real Madrid–Real Betis (0–1) mérkőzésről ide kattintva olvashat bővebben!

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Atlético Madrid 1–2 (Raúl García 92., ill. Á. Correa 55., Carrasco 73.)
Leganés–Girona 0–0
Később
21.00: Deportivo La Coruna–Deportivo Alavés
22.00: Sevilla–Las Palmas
22.00: Real Madrid–Real Betis (Tv: Sport1)
Korábban
FC Barcelona–Eibar 6–1 (Messi 20., 59., 62., 87. – az elsőt 11-esből, Paulinho 38., D. Suárez 53., ill. Enrich 57.)
Valencia–Málaga 5–0 (Mina 17., Zaza 55., 60., 63., Rodrigo 86.)