La Liga: kétgólos hátrányból fordítva győzött a Sevilla

2017.11.26. 20:25
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában a hétközben BL-ben háromgólos hátrányból ikszelő Sevilla újabb izgalmas találkozón, kétgólos mínuszból fordítva nyert a Villarreal otthonában.

VILLARREAL–SEVILLAVILLARREAL–SEVILLA

Cédric Bakambu akciógólját követően Carlos Bacca a második félidőben remekbe szabott egyéni alakítással duplázta meg a „sárga tengeralattjáró” előnyét. Ám még mielőtt valóban elhihették volna a hazaiak, hogy megvan a meccs, jött a Sevilla: az 56. és az 57. percben is gólt szereztek a vendégek.

Húsz perccel később pedig eldőlt minden: Victor Ruiz teljesen felesleges buktatás után megkapta második sárga lapját, Éver Banega pedig értékesítette a megítélt tizenegyest.

REAL SOCIEDAD–LAS PALMAS

A vasárnapi La Liga-mérkőzések második 2–2-es eredménye született meg ezen a találkozón. A Las Palmas szerzett vezetést, de az összecsapás egészét tekintve jóval aktívabb volt a hazai alakulat. A kieső helyen tanyázó vendégek sorozatban elszenvedett nyolc bajnoki vereség után szereztek újra pontot.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ

Real Sociedad–Las Palmas 2–2 (J. Willian 31., Januzaj 62., ill. Tana 21., J. Viera 67.)
Villarreal–Sevilla 2–3 (Bakambu 19., Bacca 53., ill. Lenglet 56., F. Vázquez 57., Banega 78. – 11-esből)

Valencia–Barcelona 1–1 (Rodrigo 60., ill. J. Alba 82.)

KORÁBBAN
Deportivo La Coruna–Athletic Bilbao 2–2 (Adrián López 35., Schar 76., ill. Susaeta 16., I. Williams 60.)

1. Barcelona 13 11 2 34–5 +29 35
2. Valencia 13 9 4 33–12 +21 31
3. Atlético Madrid 13 7 6 21–6 +15 27
4. Real Madrid 13 8 3 2 25–11 +14 27
5. Sevilla 13 8 1 4 17–14 +3 25
6. Villarreal 13 6 3 4 21–15 +6 21
7. Real Sociedad 13 5 4 4 27–24 +3 19
8. Betis 13 5 3 5 23–27 –4 18