La Liga: kapitális hiba után fordított az Atlético; Torres: 100!

2016.02.06. 17:49
Fernando Torres száz gólnál jár az Atlético színeiben (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán hátrányból felállva 3–1-re legyőzte az Eibart, ezzel pontszámban utolérte a két meccsel kevesebbet játszó, listavezető Barcelonát. A végeredményt a hosszabbításban Fernando Torres állította be, aki 100. gólját szerezte az Atlético játékosaként.

Az Atlético Madridban eltiltás miatt Juanfran, Godín és Filipe Luís sem léphetett pályára, így Diego Simeone vezetőedző sosem látott védőnégyest állított össze, melyet Jesús Gámez, José Giménez, Saúl Níguez és Lucas Hernández alkotott.

A gól nélküli első félidő után a vendégek Saúl kapitális hibáját kihasználva már a második játékrész első percében megszerezték a vezetést. Az Atlético alkalmi középhátvédje a tizenhatos előterében rálépett a labdára, amelyre Sergi Enrich csapott le, majd Kekóhoz játszott, aki a léc alá emelt (0–1).

EZÉRT NEM JÁTSZOTT AZ EIBAR LEGJOBBJA
Az Eibar nélkülözte legjobbját, a házi góllövőlistát 15 találattal vezető Borja Bastónt, aki az Atlético Madrid kölcsönjátékosa, és a baszkoknak 150 ezer eurót kellett volna fizetniük, hogy a Vicente Calderón Stadionban is bevethessék – ennyit azonban nem kívántak rá áldozni.

Nem sokáig vezettek a vendégek, az Atlético legfőbb erősségének, a rögzített játékhelyzeteknek köszönhetően rövid idő leforgása alatt fordított. Az 56. percben Koke szöglete után José Giménez bólintott közelről az Eibar kapujába (1–1), majd Koke újabb sarokrúgását követően Saúl Níguez tette jóvá a hibáját szép fejessel (2–1).

A végeredményt a 91. percben a cserekánt beálló Fernando Torres állította be, aki Luciano Vietto beadása után juttatta a labdát a kapuba, megszerezve ezzel pályafutása 100. gólját az Atlético játékosaként.

A madridi alakulat felforgatott védelemmel is győzött, és tapad a bajnoki éllovas Barcelonára, amely vasárnap délben a sereghajtó Levantéval játszik.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
23. FORDULÓ

Atlético Madrid–Eibar 3–1 (J. Giménez 57., Saúl 63., F. Torres 92., ill. Keko 46.)
Rayo Vallecano–Las Palmas 2–0 (Miku 3., Bebé 74.)