La Liga: itt az év öngólja – a 19. után a sereghajtó is kiesett

2019.05.05. 22:37
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 36. fordulójában a Valencia idegenben 6–2-re kiütötte az Huescát, így a sereghajtó együttes is kiesett.

Szombaton a 19. helyen álló Rayo Vallecano vereségével meglett az első búcsúzó a La Ligából, az utolsó pozícióban lévő Huesca matematikai esélye viszont még élt, hiszen három győzelemmel és az eredmények kedvező alakulásával akár még bent is maradhatott volna.

Ez a remény 100 másodpercig élt, akkor Wass 16 méterről kilőtte a bal felső sarkot, megszerezve a vezetést a Valenciának (0–1).

A BL-ért küzdő együttes igencsak lendületbe jött ettől, negyedórával később Mina passzával Rodrigo lépett ki, majd a kapus mellett elhúzva a labdát a kapuba lőtt, ezt követően pedig Santi Mina is feliratkozott az eredményjelzőre, rögvest kétszer (0–4).

Még a szünet előtt jött a teljes szétesés is: David Ferreiro addig forgolódott, míg jobb híján hazaadni akarta a labdát, ez azonban pont a senkitől nem zavartatott ellenfélnél, Rodrigónál kötött így ki, aki már Santamaría mellett is elvitte a labdát, mégsem rúgott gólt – de csak azért, mert a menteni igyekvő Etxeita eközben a saját kapujába lőtt... (öngól, 0–5).

A házigazda szenvedése ezt követően sem ért véget, ugyanis a szünetben beálló Ferrán Torres még hajtott egy kicsit, majd parádés szólója és passza után Santi Mina hozta kihagyhatatlan helyzetbe Rodrigót – akit ezúttal a védők nem tudtak megfosztani a góljától (0–6).

A becsülettel küzdő Huesca erejéből két szépítő találatra futotta, ám a Valencia így is fölényesen, 6–2-re nyert.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Resumen de SD Huesca vs Valencia CF (2-6)

El Valencia CF goles en El Alcoraz y deja a la SD Huesca sin opciones de evitar el descenso. Decisivos los dobletes de Rodrigo y Santi Mina, el tanto de Wass y el gol en propia portería de Etxeita.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Real Madrid–Villarreal 3–2 (Mariano Díaz 2., 49., Vallejo 40., ill. Gerard 11., Jaume Costa 94.)
Getafe–Girona 2–0 (Jorge Molina 16., Ángel 77.)
Eibar–Real Betis 1–0 (José Angel 45+1.)
Real Valladolid–Athletic Bilbao 1–0 (W. Rubio 21.)
Huesca–Valencia 2–6 (Melero 66., Gallar 92. – 11-esből, ill. Wass 2., Rodrigo 17., 51., S. Mina 20., 33., Etxeita 40. – öngól)