La Liga: hatgólos meccsen Espanyol-vereség 10 ember ellen

2019.12.01. 18:15
Calleri akrobatikus mozdulattal állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
A hét közben még az Európa-ligában a Ferencvárossal 2–2-es döntetlent játszó Espanyol a spanyol bajnokság 15. fordulójában az Osasunát fogadta, és ismét igencsak fordulatos mérkőzést vívott, bár ennek most a barcelonai szurkolók nem örülhettek.

Pedig nem úgy kezdődött a mérkőzés, hogy itt aztán majd drámai fordulatok és nagy izgalmak lesznek, az első negyedórában többnyire a vendégek birtokolták a labdát, de helyzetig egyik csapat sem jutott. A 19. percben egy beadás után Wu Lei fejese nyomán Facundo Roncaglia kezéhez ért a labda a tizenhatoson belül, s Mario Melero López játékvezető a VAR segítségével megadta a büntetőt, amelyet Marc Roca gólra váltott – a kezezésért pedig járt a sárga lap.

Az Osasuna próbált ugyan egyenlíteni, de az első félidőben ez nem jött számára össze. A második elején viszont igen, sőt, még annál is több sikerült, hogy aztán pillanatok alatt igen nehéz helyzetbe hozza magát.

Történt, hogy mindössze 25 másodperccel a játék újraindulása után Pervis Estupinán beadására érkezett Rubén García, és nagy erejű fejessel egyenlített. Alig két perccel később pedig egy hátrajátszott hazai szabadrúgás után Bernardo röviden gurított haza, a labdára lecsapott Chimy Ávila, és úgy lőtte el a labdát a kiszolgáltatott kapus, Diego López mellett, hogy az a kapufa tövéről pattant a gólvonal mögé. Újabb három perc múlva jött az újabb fordulat, amikor Roncaglia feleslegesen rúgta fel sárga lapot érően Pipát, így mehetett is zuhanyozni, emberhátrányba került az Osasuna.

Innentől kezdve az Espanyol nagy nyomást helyezett a vendégekre az egyenlítés érdekében, mégis a hazaiak hálójába került be ismét a labda. A 84. percben újabb védelmi hiba után Jon Moncayola szerezte meg idénybeli első bajnoki gólját (1–3).

Valószínűleg azok a hazai szimpatizánsok döntöttek jól, akik ekkor elindultak hazafelé – voltak bőven... –, így ők nem látták, hogy a 91. percben kontra végén Ávila büntetőt harcolt ki, amelyet Roberto Torres gólra váltott. Igaz, így a hazamenő nézők arról is lemaradtak, hogy a mérkőzés utolsó jeleneteként Jonathan Calleri mellre vette a beadott labdát, majd akrobatikus mozdulattal a vendégek kapujába küldte, kialakítva a 2–4-es végeredményt.

Az Espanyol főleg a második félidőben, emberelőnyben játszott rendkívül rosszul és sok hibával, így teljesen megérdemelten nyújtotta immár ötösre a nyeretlen bajnoki meccsek sorozatát.