La Liga: három 11-es, négy Suárez-gól – nyert a Barca

2016.04.23. 22:23
Luis Suárez elképesztően jó formában van (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában a címvédő és listavezető Barcelona 6–0-ra legyőzte a Sporting Gijónt. A katalánoknál Luis Suárez négy gólt szerzett.

Győzelmi kényszerben volt a Barcelona, miután két riválisa, a Real Madrid és az Atlético Madrid is három pontot szerzett szombat délután. Bár az első félidőben a kiesés elől menekülő Sporting tartotta magát, a listavezető fölényes győzelmet aratott.

A tizenkettedik percben Iván Cuéllar kapusról épp Lionel Messi fejére került a labda, amely a Gijón kapujában kötött ki. 1–0

A Sportingnak az első félidőben volt esélye az egyenlítésre, de nem élt lehetőségeivel. A Barcában fordulás után Luis Suárez mesternégyest szerzett – kétszer büntetőből volt eredményes.

Az uruguayi csatár első gólja egyértelműen leshelyzet után született, majd kétszer magabiztosan értékesített két tizenegyest. 4–0

A hajrában a Sportingból Ognjen Vranjes piros lapot kapott egy vitatható szabálytalanságért a tizenhatoson belül. A büntetőt Neymar értékesítette. 5–0

Nem volt még vége! Messi passzából Suárez megszerezte negyedik gólját, így a Barca 6–0-ra győzött, s továbbra is az első helyen áll a La Ligában. A Barca 9-ese szerdán ugyancsak négy gólt szerzett a Deportivo La Coruna elleni 8–0-s diadal során, így ő a spanyol élvonal első játékosa, aki egymást követő két fordulóban is mesternégyest szerzett. Suárez 72 óra alatt nyolc gólt szerzett és adott három gólpasszt…

Suárez ezzel 34 gólnál tart a bajnokságban, és megelőzte az eddig élen álló Cristiano Ronaldót. Az idényben 53 gólnál jár, ezzel Messi után ő a Barca történetének második játékosa, aki egy idényben legalább ötvenszer betalált.

Érdekesség, hogy a Barca rekordot jelentő tizenkilenc gólt szerzett tizenegyesből a bajnokságban. Az előző csúcsot (16) a Betis állította fel az 1986–1987-es évadban.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
35. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Real Madrid 2–3 (Embarba 7., Miku 14., ill. Bale 35., 81., L. Vázquez 51.)
Atlético Madrid–Málaga 1–0 (Correa 62.)
FC Barcelona–Sporting Gijón 6–0 (Messi 12., Suárez 64., 74., 77., 86. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Neymar 85. – 11-esből)
Eibar–Deportivo La Coruna 1–1