La Liga: Griezmann gyorsan döntött, újra nyert az Atlético

2015.11.28. 20:10
Antoine Griezmann korai góljával nyert az Atlético Madrid (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Espanyolt.

Fantasztikusan kezdett az Atlético Madrid, hiszen már a 3. percben megszerezte a vezetést, Óliver Torres jobb oldali beadását Antoine Griezmann terelte a jobb alsó sarokba (1–0).

Antoine Griezmann már ötödször szerezte meg az idényben a meccs első gólját, ennél többre senki sem volt képes Spanyolországban. Az Atlético Madrid a 12. meccsén talált be a bajnoki szezonban, ennél pedig csak a Barca jár előrébb (13).

A második játékrész elején Koke beadása után duplázhatott volna a francia támadó, majd Torres próbálkozásánál kellett helyén lennie Pau Lópeznek, de ezt követően kicsit ellaposodott a meccs. Az unalmat a 74. percben Carrasco törte meg, aki egy háromszögelés után 18 méterről a léc fölé lőtt, majd a 79.-ben Godín fejelhetett volna kétszer is a kapuba – Carrasco szabadrúgása után a kapufa hárított, a mentést követő szöglet után pedig kevéssel a jobb alsó mellé stukkolt.

Az utolsó percekben alaposan felpörögtek a hazaiak, a csereként beálló Fernando Torres is aktívan szállt be, de még nála is közelebb került a gólszerzéshez Koke, akinek lövése még a jobb oldali kapufa tövét is érintette.

Bár a „matracosok” mindent megtettek – 21 alkalommal lőttek kapura –, az újabb gól nem született meg. Ennek ellenére ismét nyertek, és tartják a lépést a Real Sociedadot is kiütő Barcelonával.