La Liga: Griezmann duplája, Torres öngólja, ikszelt az Atlético

2015.04.11. 19:51
Kameni kapus és a duplázó Griezmann a málagai találkozó főszereplője volt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 31. fordulójában a címvédő Atlético Madrid döntetlent ért el a Málaga otthonában. A fővárosiak mindkét találatát Antoine Griezmann szerezte, a másodikat a 77. percben méteres lesről. Csapattársa, Fernando Torres is „eredményes” volt, ám a támadó saját kapujába csúsztatta a labdát.

Sokáig nem tudta érvényre juttatni erőfölényét a címvédő a házigazdákkal szemben, akiknek a lelkesedését a Málaga amúgy rutinos kapusa, a 31 éves Carlos Kameni vette el. A 25. percben bedobás után balról szállt a labda a hazai kapu elé, amire kirobbant Kameni, ám keze között átcsúszott a labda. Antoine Griezmann eszmélt a leggyorsabban, és fél lépésről a hálóba spiccelt (0–1). Itt jegyezzük meg, hogy a tavalyi vb egyik csodakapusa, a mexikói Guillermo Ochoa továbbra is csak csereember a Málagában.

Magára talált az addig tébláboló Atlético, immár önbizalommal telve passzolgathatott és akciózhatott. A szünet előtti hajrában azonban váratlanul szépített a házigazda. A 37. percben a hazaiak bal oldali szöglete a rövidre érkezett, ott Recio helyezkedett jól, zavarta a védőket és takarta Jan Oblak elől a kilátást, jutalma az egyenlítő találat lett, amelyet végül a labdát szerencsétlenül megcsúsztató Fernando Torres öngóljának könyveltek el (1–1). A szünetig kiegyenlített játék következett, egyik kapu sem forgott már veszélyben.

Jó iramban, jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek – nem csak képletesen, sok volt a bruszt –, a kapuk nem forogtak közvetlen veszélyben, a kapusoknak nem akadt érdemi dolguk. A 69. percben aztán a madridi védelem teljes asszisztálása mellett – különösen az argentin José Giménez felelőssége vetődhet fel – Samu García pazar, átemelős gólt lőtt a kiszolgáltatott Oblaknak (2–1). Összekapta magát az Atlético, emelt a tempón, de mégsem ennek, hanem játékvezetői tévedésnek köszönhette egyenlítő találatát. A 77. percben a bal oldalról kapu elé emelt, ott megcsúsztatott labda ugyanis méteres lesen találta Griezmannt. Talán a francia sem hitt benne igazán, de azért bevágta a labdát a kapuba, mindenesetre nagy meggyőződéssel nem ünnepelte a találatát. Amelyet viszont a heves hazai reklamálások ellenére érvényesnek ítéltek (2–2). A 81. percben Kameni óriási bravúrt mutatott be az éppen akkor pályára lépő csereember, Cani jobb alsóba tartó lövésénél, helyrehozva korábbi hibáját. A hátralévő percekben mindkét oldalon alaposan megszervezték a védekezést a csapatok, nagyobb helyzetek nélkül jutottunk el a hármas sípszóig.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
31. FORDULÓ

Málaga–Atlético Madrid 2–2 (F. Torres 37. – öngól, Samu García 69., ill. Griezmann 25., 77.)
Real Madrid–Eibar 3–0 (Cristiano Ronaldo 21., J. Hernández 31., Jesé 83.)
Sevilla–Barcelona 2–2
(Banega 38., Gameiro 84., ill. Messi 14., Neymar 31.)