Real Madrid: az újabb sikerrel karnyújtásnyira az aranyérem!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.07.13. 21:50
Ferland Mendy fontos és elképesztően szép gólt szerzett (Fotó: AFP)
Spanyolországban a Real Madrid nagyot lépett a bajnoki cím felé a La Liga 36. fordulójában, ugyanis az Európa-ligáért harcoló Granada otthonában 2–1-re nyert, így a következő fordulóban megszerezheti a bajnoki címet.

SPANYOL LA LIGA
36. FORDULÓ
Granada–Real Madrid 1–2 (Machís 50., ill. F. Mendy 10., Benzema 16.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Thibaut Courtois 511 perc után ismét gólt kapott a La Ligában, így a Real Madrid nem dönti meg az Atlético Madrid 2011–2012-es idényben felállított góltalansági rekordját (579 perc), és a belga kapus sem éri utol a Real-csúcstartó Iker Casillast (574 perc), legalábbis ebben a szezonban nem.

A Casemiro és Raphaël Varane hibáját góllal kihasználó Darwin Machís ugyanakkor csak szépített az Európa-ligáért harcoló Granada számára, a mérkőzés elején ugyanisFerland Mendy bombagólját Karim Benzema megtoldotta a szokásos találatával, a francia ék a Granada ellen 14 mérkőzésen 12 gólt ért el, 4 gólpassz mellett.

Amennyire dominált az első félidőben a Real, annyira visszaesett a teljesítménye a pihenő utánra. Zinédine Zidane ezúttal sem nevezte a keretbe James Rodríguezt, Gareth Bale-t végig „lelátóztatta”, a hajrá előtt Isco és Federico Valverde helyére Marco Asensiót és Rodrygót küldte be, és többet már nem is cserélt a francia.

A 85. percben a később a mérkőzés legjobbjának megválasztott Courtois nagy bravúrja kellett Antonín lövésénél, hogy ne legyen gól, majd Sergio Ramos mentette a gólvonalon Ramon Azeez közeli lövését – megúszta a Real, nem akadt be a jobb alsóba Gil Dias hatméteres fejese sem. 1–2

Ezzel karnyújtásnyira került a kényszerszünet után sorozatban kilencedik bajnokiját is megnyerő a madridi alakulat a bajnoki címhez: ha megveri a következő fordulóban a Villarrealt, megszerzi a La Liga aranyérmét.