La Liga: gólzáporos 1–0 Valenciában; a Getafe lemaradt az El-ről

2020.07.19. 23:09
Nem sikerült a nemzetközi kupaszereplést kiharcolnia a Getafénak (Fotó: AFP)
Az első osztályú spanyol labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában minden még fennálló kérdésre megszületett a válasz: a Leganés lett a harmadik kieső, a Granada készülhet az Európa-liga selejtezőjére, míg a Getafe lemarad a nemzetközi szereplésről.

Az utolsó fordulóra két kérdés maradt a spanyol élvonalban: az Espanyol és a Mallorca mellett a Celta Vigo vagy a Leganés esik-e ki, valamint hogy a Villarreal mellett melyik csapat szerepelhet az Európa-liga főtábláján, illetve indulhat a sorozat selejtezőjében.

Az első kérdésre már a mérkőzés előtt is jó eséllyel lehetett volna válaszolni, hogy a Leganés zuhan vissza a másodosztályba, miután a már bajnok Real Madridot kellett volna hazai pályán legyőznie, miközben a már kieső Espanyol pontot szerez a Celta ellen. Utóbbi végül összejött, az előbb pedig nem sokon múlott, de erről bővebben ide kattintva olvashatnak.

A másik kérdésre már korántsem volt ennyire egyszerű megtalálni a feleletet. A forduló előtt még a 6. helyen álló Real Sociedad a 38. perben hátrányba került az Atlético Madrid otthonában, ám ekkor a Granada már előtte állt a virtuális tabellán, mivel Roberto Soldado góljával tíz perccel korábban megszerezte a vezetést az Athletic Bilbao ellen. A Granada sikerét a második félidőben Antonio Puertas gólja biztosította be, majd Carlos Fernández is betalált, a 4–0-s végeredményt pedig Angel Montoro állította be. A nagy különbségű hazai győzelem egyben azt jelenti, hogy a Granada indulhat az El-selejtezőben. Ami a Sociedadot illeti: az Atlético otthonában Adnan Januzaj egyenlíteni tudott a 87. percben, ezzel a baszk csapat megőrizte a hatodik helyét.

A El-ért harcoló harmadik érintett csapat, a Getafe a Levante otthonában rendezett meccsén szó szerint gólzáporos 0–0-t hozott az első félidő. Ricardo de Burgos Bengoetxea játékvezető ugyanis a szünetig három gólt sem adott meg: egyet magától, les miatt, kettőt meg a VAR döntése alapján. A meg nem adott gólokat tekintve 2–1-re a Getafe vezetett a szünetben, és a fordulás után tíz perccel feljegyezhette harmadik érvénytelenített találatát is – újfent a videobíró működése után. A félidő közepén aztán a vendégek Jaime Mata révén kihagytak egy büntetőt is. Végül stílusosan, igazán őrült módon ért véget a nem mindennapi találkozó: a játékvezető által jelzett nyolcperces hosszabbítás 9. percében szöglet utáni kavarodás végén Coke a kapuba kotorta a labdát, ezzel győzött a Levante, a Getafe pedig lemaradt az El-selejtezőről.

SPANYOL LA LIGA
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Atlético Madrid–Real Sociedad 1–1
(Koke 38., ill. Januzaj 87.)

Espanyol–Celta Vigo 0–0
Granada–Athletic Bilbao 4–0 (Soldado 29., A. Puertas 56., C. Fernández 68., Angel Montoro 93.)
Levante–Getafe 1–0 (Coke 99.)
Osasuna–Mallorca 2–2 (Adrián 21., Inigo Pérez 68., ill. Agbenyenu 45+1., Budimir 65.)
Sevilla–Valencia 1–0 (Reguilón 55.)

A Leganés–Real Madrid (2–2) találkozóról bővebben ide kattintva olvashatnak.

KORÁBBAN
Alavés–Barcelona 0–5 (Fati 24., Messi 34., 75., L. Suárez 44., N. Semedo 57.) – bővebben itt!
Valladolid–Betis 2–0 (Sergi Guardiola 46., Óscar Plano 63.)
Villarreal–Eibar 4–0 (Anguissa 71., Gerard 86., 89., Moi Gómez 94.)