Nem gálázott a Real Madrid, de kiejtette a Leganést

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.07.19. 20:50
Marco Asensio gólöröme (Fotó: AFP)
Vasárnap véget értek a La Liga 2019–2020-as kiírásának küzdelmei, az új bajnok, a Real Madrid búcsúként kiejtett a Leganést.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
Leganés–Real Madrid 2–2
(Gil 45+1., Assalé 78., ill. S. Ramos 9., Asensio 52.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnoknak kijáró sorfallal és tapssal fogadta a Realt a Leganés, amely ezt követően félretette az udvariasságot, hiszen a kiesés ellen harcolt. A Jonathan Silva, Bryan Gil balszárny feladta a leckét az első félidőben az Éder Militao, Lucas Vázquez kettősnek, a szélső lőtt is egy gólt, ráadásul éles szögből Alphonse Aréola lába között talált a kapuba.

De ezzel csak 1–1 lett az állás, ugyanis Isco szabadrúgását Sergio Ramos tanári mozdulattal fejelte a hazai kapuba, ezzel megszerezte a 100. (mások szerint a 101.) gólját klubszínekben.

Ramos a második félidőre már nem jött ki, a frissiben felépült Nacho Fernández váltotta, Karim Benzema inkább a védekezésben (!) jeleskedett, a folytatásban Luka Jovics futott be a helyére – a francia támadónak négy gólt kellett volna szereznie ahhoz, hogy gólkirály legyen, Lionel Messivel holtversenyben.

Marcio Asensio
ellenben betalált a Leganés kapujába, Isco remek passza után, és innentől kezdve kiesésre állt a Leganés, ahová beállt a Realtól kölcsönkapott, a sorsdöntő mérkőzésre „összedrótozott” házi gólkirály, Óscar Rodríguez is, de nem ő egalizált, hanem Silva passzából és Militao nagy hibájából Roger Assalé.

Szintén csereként lépett pályára Javier Avilés, aki két ziccert kihagyott, de a második előtt Jovics kezezett a 16-os előtt, de a VAR szerint nem ért büntetőt a könyökre pattanó labda.

Rodríguez is kihagyott még egy helyzetet: ugyan a bajnokság utolsó öt fordulójában nem kapott ki a Leganés, mégis kiesett a La Ligából. 2–2

Fair play (Fotó: AFP)

KORÁBBAN
Alavés–Barcelona 0–5 (Fati 24., Messi 34., 75., L. Suárez 44., N. Semedo 57.)
Valladolid–Betis 2–0 (Sergi Guardiola 46., Óscar Plano 63.)
Villarreal–Eibar 4–0 (Anguissa 71., Gerard 86., 89., Moi Gómez 94.)
Atlético Madrid–Real Sociedad 1–1
(Koke 38., ill. Januzaj 87.)

Espanyol–Celta Vigo 0–0
Granada–Athletic Bilbao 4–0 (Soldado 29., A. Puertas 56., C. Fernández 68., Angel Montoro 93.)
Levante–Getafe 1–0 (Coke 99.)
Osasuna–Mallorca 2–2 (Adrián 21., Inigo Pérez 68., ill. Agbenyenu 45+1., Budimir 65.)
Sevilla–Valencia 1–0 (Reguilón 55.)