Iksz a Getafe ellen, egyre távolabb a második helytől a Real

2019.04.25. 21:20
Zidane és csapata sehogyan sem tudta feltörni a Getafe védelmét (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással a Getafe és a Real Madrid, nem született gól a La Liga 34. fordulójának záró mérkőzésén. A Real Madrid így hat pontra van a második helyen álló Atlético Madridtól, míg a Getafe közvetlenül a királyiak mögött, a BL-t érő negyedik pozíciót foglalja el.

Egyáltalán nem számíthatott könnyű mérkőzésre a La Liga második helyéért harcoló Real Madrid, hiszen a Getafe a Bajnokok Ligájában való indulásért küzd, és minden pontra szüksége van. A királyi gárda Keylor Navasszal, Gareth Bale-lel, Karim Benzemával állt fel, Toni Kroost és Luka Modricot a kispadra nevezte Zinédine Zidane, míg Sergio Ramos nem került a keretbe.

Bár a királyiak rögtön egy Karim Benzema-helyzettel indították a meccset, összességében a várakozásoknak megfelelően nehéz dolguk volt José Bordalás csapata ellen, többnyire a mezőnyben folyt a játék néhány helyzettől eltekintve. Mindössze három hazai és öt vendégoldalról érkező lövést jegyezhettünk fel az első játékrészben – egyik sem talált kaput...

A fordulás után több lehetőségük is adódott a vendégeknek, Gareth Bale, Casemiro, Dani Carvajal és Isco is megpróbálta bevenni David Soria kapuját, illetve a remekül futballozó, többször látványos megoldásokkal kirukkoló Brahim Díaz is kísérletezett – mindhiába.

A hajrához közelítve kettős cserével próbált segíteni együttesén Zinédine Zidane: Lucas Vázquez és Marco Asensio érkezett a pályára. Ám ez sem érte el a kívánt hatást (a gólt), a felek most először gól nélküli döntetlenre végeztek egymás ellen.

Ezzel a Real az eddigi négy helyett hat ponttal áll az Atlético Madrid mögött a harmadik helyen, míg a királyiak mögött a negyedik – Bajnokok Ligája-indulást érő – pozícióban a Getafét találjuk.

SPANYOL LA LIGA
34. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 0–0

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

CSÜTÖRTÖKÖN KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Sevilla–Rayo Vallecano 5–0 (Promes 55., El Haddadi 57., 62., Ben Yedder 69., Gil 86.)
Real Sociedad–Villarreal 0–1 (G. Moreno 86.)

1. Barcelona 34 24 8 2 85–32 +53 80
2. Atlético Madrid 34 21 8 5 51–23 +28 71
3. Real Madrid 34 20 5 9 59–38 +21 65