Neymar nélkül a Barca nem bírt a Getaféval

2014.12.13. 15:56
Messiék nem bírtak a Getaféval (Fotó: Reuters)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában a Neymar nélkül felálló Barcelona nem bírt idegenben a Getaféval, gól nélküli döntetlen lett a végeredmény.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
15. FORDULÓ
GETAFE–BARCELONA 0–0

A Real Madrid nyert az Almería ellen, ezért a Barcelonának mindenképpen szüksége volt a három pont megszerzésére Madridban a Getafe ellen, amely egyik mumusának számít, hiszen az utóbbi években nemegyszer tört borsot az orra alá, idén májusban például remizett a Camp Nouban, míg 2007-ben és 2011-ben győztesen hagyta el a hazai pályát. A vendégek helyzetét nehezítette, hogy hiányzott tőlük Neymar, aki kisebb sérülését kezelteti.

Az első félidő leghangsúlyosabb tényezője a zuhogó eső volt, amely megnehezítette a játékosok és a nézők dolgát. Az első 45 perc elég gyenge játékot hozott. A Getafe dupla védősort húzott a tizenhatosa elé, ezen pedig a Barcelona nem tudott átjutni. Messi és Suárez csak szenvedett a védők szorításában, a vendégek nem is tudtak helyzetbe kerülni.

Igaz, ez a Getafénak sem sűrűn sikerült, egyedül Lafita tudott veszélyeztetni, de Bravo jól koncentrált, nem lehetett túljárni az eszén.

Gól nélküli első játékrész után a másodikban egy harcosabb Barca jött ki, rettenetesen beszorították a Getafét a katalánok, de sokáig semmi sem sikerült nekik. Az 52. percben például már mindenki gólt kiáltott Messi szabadrúgása után, de a léc kisegítette a hazaiakat.

Elképesztő birkózás zajlott a pályán, mégis sportszerű volt a meccs. Ahogy múlt az idő, úgy váltak egyre idegesebbé a játékosok, a Barcelona egyre kétségbeesettebben támadott, a hazaiak pedig rendkívül lelkesen védekeztek. Ezt pedig igen jól tették, mert sikerült kihúzniuk kapott gól nélkül, így egy ponttal gazdagodhattak. 0–0

A Barcelona pedig vesztett kettőt, amivel már négy pont a hátránya a listavezető Real Madriddal szemben.

„A Getafe sosem könnyű ellenfél, nagyon motivált riválisról van szó, amely mindig felszívja magát a Barcelona ellen” – nyilatkozta Luis Enrique, a gránátvörös-kékek vezetőedzője még a mérkőzés előtt. Milyen igaza lett!

1. Real Madrid 15 13 2 55–13 +42 39
2. Barcelona 15 11 2 2 36–7 +29 35
3. Atlético Madrid 14 10 2 2 27–12 +15 32
4. Sevilla 14 9 2 3 25–17 +8 29
5. Valencia 15 8 4 3 28–13 +15 28
6. Málaga 15 8 3 4 18–14 +4 27
7. Villarreal 14 7 3 4 23–14 +9 24
8. Celta Vigo 15 5 5 5 17–17 0 20