La Liga: gálázva jutott fél tucatig a Real Madrid Sevillában

2016.10.15. 22:33
A Real Madrid alaposan megszórta a Betist (Fotó: Action Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában a Real Madrid 6–1-re kiütötte idegenben a Betist, így tapad városi riválisára, a korábban 7–1-re nyerő Atléticóra.

Jól kezdett a királyi gárda, már a 4. percben megszerezte a vezetést, Kroos bal oldali beadása után Varane fejelt a kapu bal oldalába (0–1). Ezt követően egészen az első fél óráig tartotta az eredményt a Betis, a játékrész hajrájában viszont megindult a madridi henger.

A 31. percben Kroos passza után Benzema használta ki, hogy Adán beadásra várt, és a rövidbe passzolt, majd Marcelo kapott lesgyanús helyen passzt, amelyet fordulásból lőtt a hosszúba (0–3).

Nem volt itt vége, a félidő utolsó percében jött a vendégek csodagólja, a saját büntetőterület elől indult a támadás, a végén pedig sakk-mattig játszották a helyzetet, Pepe finom passzából Isco volt eredményes (0–4).

A fordulás után éledezett a házigazda, és Joaquín kétszer is veszélyeztetett, az 55. percben pedig össze is jött a szépítés Joaquín átadását Cejudo váltotta gólra (1–4).

Ez már Joaquín 76. gólpassza volt a ligában, ennél több csak Messinek (130) és Cristiano Ronaldónak (77) van az aktív labdarúgók közül.

Sőt a portugál hozzátett még egy asszisztot a 62. percben: jobb oldali beadása Benzema mögé érkezett, de tökéletes lett Iscónak, aki 11 méterről a bal felsőbe tekert (1–5). Benzema ziccerénél Adán még nagyot védett, pár perccel később viszont már ő sem tudta megakadályozni a hatodik vendéggólt, Cristiano Ronaldo betört a 16-oson belülre, és kilőtte a jobb alsót (1–6).

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ
Betis–Real Madrid 1–6 (Cejudo 55., ill. Varane 4., Benzema 31., Marcelo 39., Isco 45., 62., Cristiano Ronaldo 78.)
KORÁBBAN
Atlético Madrid–Granada 7–1
(Carrasco 34., 45., 61., Gaitán 63., 81., Correa 85., Tiago 87., ill. Cuenca 18.)
Leganés–Sevilla 2–3 (Timor 67., Szymanowski 69., ill. F. Vázquez 25., Nasri 58., Sarabia 85.)
Barcelona–Deportivo La Coruna 4–0 (Rafinha 21., 36., L. Suárez 43., Messi 58.)

1. Atlético Madrid 8 5 3 21–3 +18 18
2. Real Madrid 8 5 3 22–8 +14 18
3. Sevilla 8 5 2 1 16–12 +4 17
4. Barcelona 8 5 1 2 26–10 +16 16
5. Villarreal 7 3 4 9–4 +5 13
6. Las Palmas 8 3 3 2 16–13 +3 12
7. Athletic Bilbao 7 4 3 10–8 +2 12