La Liga: füttykoncert, trükkös CR - gála nélkül nyert a Real Madrid

2015.02.14. 19:50
Isco csak tapsot kapott, vele nem volt gondjuk a madridiaknak (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Real Madrid Isco, valamint Karim Benzema találatával 2–0-ra legyőzte a Deportivót a Santiago Bernabéu Stadion sokszor elégedetlen közönsége előtt.

Remekül kezdte a 2014–2015-ös idényt a Real Madrid, és bár a Bajnokok Ligájában versenyben vannak a blancók, valamint a La Liga tabelláját is vezetik, rengeteg kritikát kapott Carlo Ancelotti együttese az utóbbi napokban.

A szurkolók a városi rivális Atlético Madrid elleni sima, 4–0-s kiütés után támadtak neki kedvenceiknek, az pedig már csak hab volt a tortán, hogy Cristiano Ronaldo a gyenge teljesítménye után a születésnapi buliján készült mosolygós képekkel lepte meg a vereség miatt szomorú követőit.

Madridi pályafutása alatt talán sosem néztek még ilyen morcosan a portugál klasszisra a Bernabéuba kilátogatók drukkerek, a feladat tehát adva volt: el kell nyerni a szurkolók bocsánatát.

Az ellenfél szombat késő délután a Deportivo volt, és, bár a királyiak a kezdés után több helyzetet is kialakítottak, érezni lehetett a levegőben a feszültséget. A lelátó népe nem kegyelmezett, az első percekben nem mindennapi füttykoncerttel lepte meg kedvenceit.

Pedig CR-ék mindent megtettek, előbb a portugál, majd Gareth Bale is közel járt a gólszerzéshez, ám végül mindkét Real-klasszis a kapukeretet találta telibe.

A 23. percben aztán csak összehozták a blancók az első gólt: egy kis kavarodás és C. Ronaldo luftja után Arbeloa visszatette a labdát, a második hullámban érkező Isco pedig csodás mozdulattal a kapu bal oldalába csavart (1–0).

A gól mindig jó orvosság, az első játékrész második felére a fütty mellé taps is járt, de továbbra sem akart eltűnni a néha követhetetlenül cselezgető CR arcáról a gondterheltség.

A fordulás után újult erővel támadt a Depor, amely nagyon közel állt az egyenlítéshez – kétszer is. Előbb Celso Borges találata telibe a kapufát, majd a Wigantől kölcsönvett Oriol Riera fejesét kellett Casillasnak bravúrral védenie.

A téli átigazolási időszakban Brazíliából szerződtetett Lucas Silvát is pályára küldte a második félidőben Carlo Ancelotti, nem sokkal pedig jött a második madridi gól.

Arbeloa indítása után Cristiano Ronaldo középre pöccintette a labdát, bent Karim Benzema mindenkit megelőzött, és a kapuba passzolt a kék-fehérek kapusa mellett (2–0). Ez volt a francia csatár 84. találata a La Ligában, ezzel megelőzte a 83-ig jutó brazil Ronaldót.

Nagy valószínűséggel csak átmenetileg, de a Real Madrid újra négy pontra növelte előnyét a vasárnap pályára lépő Barcelona előtt a tabellán.