La Liga: ezt a meccset honnan hozta vissza a Barcelona?!

2018.03.31. 22:37
Barcelonai örömmámor, Lionel Messi nyakában az egész csapat (Fotó: AFP)
Néhány perccel a befejezés előtt a Sevilla még 2–0-ra vezetett, ám Luis Suárez és a csereként beálló Lionel Messi a végjátékban talpra állította a Barcelonát: a listavezető 2–2-re mentette a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombat késő esti rangadóját.

Harmincpontnyi különbség választotta el egymástól a két csapatot a kezdés előtt, és bár Lionel Messi ezúttal csak a kispadon kapott helyet, a remek idényt futó Barcelona várta jobb esélyekkel a mérkőzést.

Nem is kombinált rosszul a Barca, ám az gyorsan feltűnt, hogy Éver Banega meglehetősen nagy szabadsággal szervezheti a Sevilla játékát. Nem is késett sokáig a vezető gól: egy bal oldali akció végén Joaquín Correa középre adott, és a teljesen őrizetlenül felejtett Franco Vázquez közelről a kapuba pofozta a labdát (1–0).

A második játékrész elején gyorsan megült a második sevillai tőrdöfés is: Sergio Escudero lövését Marc-André ter Stegen még kiütötte, csakhogy középre, pontosan Luis Muriel elé, és a kolumbiai a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

Luis Muriel a második hazai gólt lövi (Fotó: AFP)

Az 58. percben aztán érkezett Messi Ousmane Dembélé helyére, néhány percre fel is élénkült a Barca játéka, ám úgy tűnt, a továbbra is ötletesen futballozó Sevilla beviheti a harmadik gólt is – és ezzel biztossá teheti, hogy a katalán csapat egy év után bajnokit veszít.

Nem így történt… A hazai helyzetek kimaradtak, és a 88. percben, nem sokkal az után, hogy Ivan Rakitic kapufát fejelt, egy szögletet követően az őrizetlenül berobbanó Luis Suárez közelről, akrobatikus mozdulattal a hálóba lőtte a labdát (2–1).

C. Ronaldo nélkül is simán nyert a Real Madrid – részletek itt!

Vérszemet kapott a Barcelona, és szinte azonnal a középkezdés után egy balról középre passzolt labdát Messi a 16-os előteréből, ballal a jobb alsóba kanyarított (2–2).

A végjátékban a Sevilla próbálta menteni a menthetőt, volt egy vonal közeli szabálytalanság, amelynél játékosai hevesen tizenegyest reklamáltak, de az általuk remélt ítélet nem született meg.

A veretlenségi sorozat tehát tovább él: a Barca legutóbb tavaly április 8-án, a Málaga otthonában veszített bajnoki mérkőzést (0–1). Azóta csupán háromszor kapott ki: augusztusban a spanyol Szuperkupáért (Real Madrid, 1–3, 0–2), illetve januárban a Király-kupában (Espanyol, 0–1).