La Liga: ez ám a bravúr, 19 év után újra megverték az Atléticót

M. D.M. D.
2020.01.18. 23:03
A vert sereg (Fotó AFP)
Meglepetés a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén: az Atlético Madrid 2–0-s vereséget szenvedett idegenben az Eibartól, amely 2001 óta először verte meg a fővárosi alakulatot.

Bár a bajnokságban a legutóbbi három mérkőzését megnyerte, a spanyol Szuperkupa döntőjét a Real Madriddal szemben tizenegyesekkel elveszítette, és több alapemberét (Kieran Trippier, José Giménez, Koke, Diego Costa, Thomas Lemar) is nélkülözni kényszerült az Eibar elleni idegenbeli mérkőzésen az Atlético Madrid, amely abban a tudatban léphetett pályára az Ipuruában, hogy ha nyer, akkor három ponttal leszakítja magáról a tabellán negyedik, a Real otthonában 2–1-es vereséget szenvedő Sevillát.

Nem jól indult azonban a meccs a „matracosok” számára, Esteban Burgos közeli, videózás után érvényesített találatával az Eibar már a tizedik percben megszerezte a vezetést.

A fővárosiaknál a második félidőben két fiatal, a 18 éves Sergio Camello és a 20 esztendős Óscar Clemente is lehetőséget kapott, de segíteni ők sem tudtak a csapaton, sőt a baszkok a rendes játékidő utolsó percében Edu Expósito tizenhét méterről megeresztett átlövésével a második góljukat is megszerezték.

Az Atlético eddig tizennégy gólt kapott a spanyol bajnokság mostani kiírásában, ebből hatot a tizenhatoson kívülről.

Az Eibar nagy bravúrt hajtott végre az Atléti megverésével, hiszen legutóbb 2001 áprilisában, még a másodosztályban múlta felül meg a „matracosokat” (2–1). A baszk alakulat hazai környezetben egymás után másodszor nyert, így saját közönsége előtt öt győzelem és öt vereség a mérlege.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ

Eibar–Atlético Madrid 2–0 (E. Burgos 10., Edu Expósito 90.)
Osasuna–Valladolid 0–0

KORÁBBAN
Levante–Deportivo Alavés 0–1
(Aleix Vidal 64.)
Leganés–Getafe 0–3 (Cabrera 12., Nyom 21., Jaime Mata 33.)
Real Madrid–Sevilla 2–1 (Casemiro 57., 69., ill. L. de Jong 64.) – BŐVEBBEN ITT!