Nagy zakót kapott a szétesett Real a lelkes Eibartól

2018.11.24. 12:51
A Real Madrid nagy pofont kapott az Ipurúában (Fotó: AFP)
Baszkföldön, az Eibar ellenfeleként lépett pályára a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában, de nem sok öröme telt benne. A hazaiak végig sokkal jobban játszottak, és ha kicsit jobban koncentrálnak, akár demoralizáló vereséget is mérhettek volna a vendégekre. Azért a 3–0 is elég rosszul mutat a madridiak eredménylistáján.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
SD Eibar–Real Madrid 3–0 (Escalante 16., Enrich 52., Kike García 57.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Az ebben az idényben erősen megtépázott renoméjú Real Madrid a forduló előtt a 13. helyen tanyázó Eibarhoz látogatott Baszkföldre. Általában nem tartozik a vendégcsapatok kedvenc arénái közé az eibari, mert erősen vért kell izzadni ott egy jó eredményért.

Mindjárt letámadással is indítottak a hazaiak, amivel megfogták a Realt, mert látszott, hogy itt csípni-rúgni-harapni fognak a baszk csapat játékosai. Hogy mennyire komolyan gondolják mindezt, azt egy hatalmas kapufa jelezte: Kike vette észre, hogy Courtois kissé kint áll, és remekül lőtte el fölötte, ám a bal kapufa mentett.

A 16. percben már az sem… Igaz, a videoszobát is meg kellett kérdezni, les volt-e, de nem volt az, így a harcos Escalante góljával vezetést szerzett az Eibar. 1–0

Kifejezetten gyengén játszott a Real, nem nagyon tudott helyzetbe kerülni, nem látszott a motiváció a fővárosiakon, így a hazaiak könnyedén őrizték meg az előnyüket.

A második félidő sem úgy indult, hogy az esélyesebb nagycsapat megfordítja az állást, mert támadásban maradtak a hazaiak, és az 52. percben Sergi Enrich harcos labdaszerzés után kiválóan lőtte ki a jobb alsót. 2–0

És mielőtt a Real magához térhetett volna az újabb pofonból, megkapta a harmadik gólt is. Ezúttal a végig rendkívül aktív Kike García használt ki egy helyzetet, könnyedén lőtt az üres kapuba az 57. percben. 3–0

Eddig a meccsig az Eibar összesen három gólt szerzett a Real Madrid ellen, most alig egy óra alatt ért el ennyit… A mérkőzés képét látva nehéz volt elképzelni, hogy innen még lehet visszatérés a Realnak, és nem is volt, mert Benzema kihagyta a helyzeteit, ugyanakkor a vendégek kapujában Courtois sorra mutatta be az óriási bravúrokat – ezzel megakadályozott egy kiütéses vereséget, azonban ez a 0–3 így is nagyon rosszul néz ki.

Lehet, hogy eddig tartott Solari „varázslata”?