Négygólos döntetlen, álmoskás Barca, szinte biztosan aranycipős Messi

2019.05.19. 16:06
Lionel Messi a semmiből lőtt két gólt, ezzel óriási lépést tett a hatodik európai Aranycipője felé (Fotó: FC Barcelona - Twitter)
Az Eibar elleni 2–2-es döntetlennel ért véget a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2018–2019-es idénye a Barcelonának. A katalán együttes fél órán keresztül a kaput sem találta el, a 31. és a 32. percben viszont Lionel Messi révén kétszer is betalált. Pablo De Blasis sokáig emlékezetes gólt lőtt az első félidő végén.

Nem maradt tét a La Liga 2018–2019-es idényének utolsó mérkőzésére. Ha csak az nem, hogy az Eibar feljön-e a tabella 10. helyére a 12. pozícióból, története során először legyőzve a Barcelonát, vagy épp a Barca a három pontot begyűjtve végül 21 pontos előnnyel zárja az idényt a nagy rivális Real Madriddal szemben.

A 20. percben a Barcelona-nevelés, az Eibarban épp a katalánoktól kölcsönben futballozó Marc Cucurella villant, kihasználva a kissé bizonytalan – kicsit több meccs biztos jót tett volna neki(?) – Jasper Cillessen hibáját (1–0).

Úgy telt el fél óra a mérkőzésből, hogy a hazai hálót őrző exújpest Marko Dmitrovicsnak nem kellett kapura tartó lövéssel farkasszemet néznie. A 31. percben aztán jött Lionel Messi és a semmiből egyenlített! Éles szögből lőtte ki a bal alsó sarkot, megszerezve idénybeli 35. találatát (1–1).

Nem telt bele egy perc, ismét ott táncolt a labda a hazai hálóban – ismét csak Messi zsenijének köszönhetően. Az argentin jó 40 méteres szóló után emelte át a kivetődő Dmitrovicsot (1–2).

Az Eibar azonban nem roppant össze, és egy újabb elsőre bravúrosnak tűnő, ám nem a legjobban sikerült Cillessen-megmozdulás után De Blasis harminc méterről, kapásból, a kapujából kimozduló holland felett a bal felső sarokba lőtte a hazai együttes második találatát. 2–2

A Barcelona a fordulás után sem tudott igazán felpörögni, hiába birtokolta jóval többet a labdát; sőt, egy-egy kontra végén az Eibar még veszélyesebb is volt a kapura, mint a vendégcsapat.

Gólt viszont sem Cucurella, sem Fabián Orellana nem tudott szerezni. Pedig a mérkőzés végén kisebb térdsérülést szenvedő Clément Lenglet többször is hajmeresztő helyzetben adta el a labdát...

Az Eibar a két csapat tizedik mérkőzésén először szerzett pontot a Barcelona ellen, amely egyetlen bajnokin két gólt kapott – míg előtte kilenc találkozón összesen négyet. Az Eibar otthonában pedig négyből négy találkozót hozott le kapott gól nélkül.

Ezúttal viszont nemhogy a hibátlan védekezik, de a három pont is elmaradt katalán részről.

A Barcelona 87 ponttal nyerte meg a bajnokságot, tizenegy pontnyi előnyben a második Atlético Madrid, és tizenkilenc pontos fórban a harmadik Real Madrid előtt.

Messi 36 találattal lett gólkirály, ezzel pedig az európai Aranycipő is a vitrinjébe kerülhet – Kylian Mbappénak a francia bajnokság utolsó fordulójában ötször kellene betalálnia ahhoz, hogy megelőzze.