H. T. 2020.06.30 21:31 Frissítve: 2020.06.30 21:35

La Liga: egy ötössel küldte haza a Celtát a Mallorca

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Mallorca 5–1-re legyőzte a Celta Vigót.

Ez nem Fjodor Szmolovék napja volt (Fotó: AFP)

Hamar vezetéshez jutott a Mallorca, Ante Budimir a 13. percben tizenegyesből volt eredményes. Az első játékrészben Cucho és Alejandro Pozo is betalált, így 3–0-s előnyre tett szert a hazai csapat.

A második félidő elején Iago Aspas szépített, de a Mallorca tovább növelte előnyét: Budimir és Salva Sevilla is a kapuba talált, így 5–1 lett a végeredmény.

A Mallorca – amely öt bajnoki mérkőzés után tudott ismét nyerni – nagyon fontos győzelmet aratott, hiszen így öt pontra megközelítette a bennmaradást erő 17. helyet.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Mallorca–Celta Vigo 5–1
(Budimir 13., 52. – az elsőt 11-esből, Cucho 27., Pozo 40., Sevilla 60., ill. Iago Aspas 50. – 11-esből)

KÉSŐBB
21.00: Leganés–Sevilla
22.00: Barcelona–Atlético Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

2020.07.02 13:21:13

Spanyol labdarúgás H. D.

A királyi gárda előnye négy pontra nőtt az Atlético Madrid ellen botló Barcelona előtt.

2020.06.30 21:13:39

Spanyol labdarúgás T. D.

Három gól is tizenegyesből született, Saúl Níguez duplázott, Messi panenkázott, Diego Costa öngólt vétett.

2020.06.28 16:55:46

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kihasználta a Barca botlását a madridi csapat, Benzema fantasztikus gólpasszt adott az Espanyol otthonában.

2020.06.24 13:11:45

A Mallorca mindvégig próbálkozott, de ez is kevés volt a bajnoki címre törő fővárosiak ellen.

2020.06.23 10:18:16

A Barca több mint két év után ismét legyőzte a baszkokat • A Real meccséig biztosan pontelőnyben a katalánok.