La Liga: Diego Costa kihagyta a büntetőt, iksz lett a rangadó

K. Zs.K. Zs.
2019.11.02. 20:32
A fehér mezes Franco Vázquez góljával vezetett a Sevilla (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 1–1-es döntetlenre végzett a Sevilla otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának szombat kora esti rangadóján.

A Sevilla nagyon okosan kivitelezett szabadrúgás-variációból szerzett vezetést a 28. percben: az öt és feles magasságában óriási pozícióharc várta Éver Banega beívelését, ő azonban a 11-espont tájára emelt, és a tolongásból idejében kiváló, őrizetlen Franco Vázqueznek fel sem kellett ugrania ahhoz, hogy a jobb alsó sarokba fejeljen (1–0).

Az 56. percben Diego Costa gólját még lesállás miatt, videózást követően érvénytelenítették, de a 60. percben csak-csak kiegyenlített az Atlético: Santiago Arias beívelését Álvaro Morata fejelte a hazai kapuba (1–1).

A következő videózás már szerencsét hozott az Atléticónak – Nemanja Gudelj szabálytalanságát a 16-oson belülinek értékelte a stáb –, csakhogy Tomás Vaclík, a Sevilla kapusa jól kalkulált, kivédte Diego Costa jobbra tartó büntetőjét.

A második félidőre beálló Diego Costának a végjátékban is akadt egy nagy helyzete, de lövését blokkolták – maradt az 1–1, az Atlético a hatodik döntetlenjét játszotta a 2019–2020-as bajnoki idényben.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Sevilla–Atlético Madrid 1–1 (Franco Vázquez 28., ill. Morata 60.)
KORÁBBAN
Levante–Barcelona 3–1 (Campana 61., Borja Mayoral 63., Radoja 68., ill. Messi 38. – 11-esből)
Espanyol–Valencia 1–2 (Marc Roca 31. – 11-esből, ill. Parejo 69. – 11-esből, Maxi Gómez 80.)