A 95. percben jött a gól, az Alavés legyőzte a Real Madridot

2018.10.06. 18:22
Modric magyarázott ugyan a társaknak, de az Alavés ellen ez sem volt elég (Fotó: AFP)
Bár nem várta jó formában a találkozót a Real Madrid, mégis meglepetésnek számít, hogy a királyi gárda Vitóriában kikapott a Deportivo Alavés vendégeként a La Liga nyolcadik fordulójában.

Vitoriába látogatott a Real Madrid szombat este, a királyi gárdának a Deportivo Alavés otthonában volt jelenése. Nem volt könnyű dolga Julen Lopeteguinek: sérülés miatt Isco, Marcelo és Dani Carvajal is hiányzott a csapatából, ám annak örülhetett, hogy rendbe jött Gareth Bale, akit a kezdőbe is jelölt.

Hamar tesztelte a hazai kapust a Real, először Karim Benzema, nem sokkal később pedig Dani Ceballos kísérletezett, ám Fernando Pacheco mindkétszer állta a sarat, pár perc elteltével pedig a francia fejelhetett a hazai kapura, azonban ekkor már Víctor Laguardia mentett a kapu torkából.

A félidő jelentős részében birtokolta a labdát a királyi gárda, néhány helyzetre is futotta az erejéből, azonban nem igazán tudta kapujához szegezni az ellenfelét. Amikor megszerezte a labdát az Alavés, igyekezett veszélyeztetni, több játékosa is bátran csatlakozott a támadásokhoz. A legveszélyesebb hazai futballista Jonathan Calleri volt, Raphaël Varane többször is találkozhatott eltakarításra váró labdával a saját kapuja előtt.

Hiába tehát a mezőnyfölény, az első játékrészben nem tudott előnyt kovácsolni a Real, gól nélküli döntetlennel mehettek pihenni a csapatok.

Lopetegui ezt látva már a szünetben cserére szánta el magát: Benzema helyett Mariano Díaz érkezett a pályára. Néhány ügyes megmozdulást nem számítva azonban ez sem hozta el a változást, így az utolsó harminc percre a középpálya (egyik) kulcsembere, Casemiro helyett Marco Asensiót küldte be a vezetőedző.

A végjátékra már Vinícius Júnior is beszállt a blancóknál, azonban sem ő, sem a többiek nem hozták meg a várva várt áttörést. Az Alavés jól zárta a területeket, olykor vissza-visszatámadott, a Real akcióiba pedig gyakran hiba csúszott, sok pontatlan passzt láthattunk – így nem tudta feltörni a reteszt a Lopetegui-együttes.

Amely aztán a 95. percben végképp bosszankodhatott: a mérkőzés utolsó momentumaként gólt kapott a Real Madrid! A balról érkező szögletet Rubén Sobrino fejelte vissza a hosszú oldalról középre, a helyéről talán feleslegesen elmozduló Thibaut Courtois csak beleütött a labdába, amely így eljutott a középen érkező Manu Garcíához, ő pedig Sergio Ramos mellől, közvetlen közelről a kapuba fejelt – 1–0!

A Real Madrid negatív szériája tehát tovább folytatódik:
legutóbb szeptember 22-én, az Espanyol elleni bajnokit tudta megnyerni a csapat 1–0-ra. Azóta sorrendben a sevillai háromgólos vereség, az Atlético Madriddal játszott döntetlen, majd a CSZKA Moszkva elleni BL-kudarc következett – szombat este pedig az Alavés tartotta otthon a három pontot a Real vendéglátójaként, így négy mérkőzés óta nyeretlen a királyi gárda. Toni Kroos vélhetően más reményekkel indult neki a kétszázadik Real Madrid-meccsének…

Ami még meglepőbb, hogy ezeken a találkozókon gólt sem szereztek Julen Lopetegui tanítványai, mindent egybevetve több mint négyszáz (409) játékperc telt el Real-találat nélkül. A klub történetének leghosszabb ilyen sorozata amúgy öt összecsapást ölelt fel, még 1985-ből.

OptaJose on Twitter

1985 - Real Madrid have failed to score in four consecutive games in all competitions for the first time since April 1985 (five), their worst run ever. Drought

Ezzel a „blancók” maradtak a második helyen, azonos pontszámmal a Barcelonával – ám az éllovas ebben a fordulóban csak vasárnap lép pályára a Valencia otthonában. És hogy ki került a meccs után a La Liga harmadik helyére? Hát az Alavés!

A késő esti párosításban a kiesőjelöltek csatáját a Leganés hazai pályán megnyerte a Rayo Vallecano ellen, miután Guido Carrillo 14. percben szerzett góljára a vendégek nem tudtak válaszolni a hátralévő bő 76 percben.