La Liga: CR szabadrúgásból lőtt gólt; simán nyert a Real

2015.04.11. 17:50
Cristiano Ronaldo több mint egy év után volt újra eredményes szabadrúgásból (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában a Real Madrid hazai környezetben biztosan, három góllal nyert a kapura semmilyen veszélyt nem jelentő Eibar ellen. Carlo Ancelotti a jövő heti BL-negyeddöntőre gondolva erősen rotált kezdővel állt fel, míg az első madridi gólt szerző Cristiano Ronaldo szabadrúgásból talált be az ellenfél kapujába: ez legutóbb egy éve jött össze a portugál aranylabdásnak.

A Real Madrid már a kezdő sípszót követően letámadta az Eibart, ám a nyomás ellenére az első negyedórában nem tudott nagy helyzetet kidolgozni, és inkább csak távolról próbálkozott.

A 18. percben Javier Hernández volt eredményes, de találatát les címén nem adta meg Alejandro Hernández játékvezető. Három perccel később viszont Cristiano Ronaldo szabályos gólt szerzett! A portugál klasszist 20 méterre a kaputól buktatták, a szabadrúgást ő maga végezte el. Nem is hibázott, a középre tartó, cikázó labda útját Xabi Irureta kapus elnézte, így a labda hálóban kötött ki (1–0). Cristiano Ronaldo a bajnokságban több mint egy év után szerzett ismét gólt szabadrúgásból.

A vendégek még fel sem ocsúdtak a kapott gól okozta sokkból, a 22. percben C. Ronaldo duplázhatott volna, ám Hernández középre betett passza hosszúnak bizonyult a portugálnak. A 31. percben az eddig főként kiszolgáló szerepkörben tetszelgő Chicharito kettőre növelte a Real előnyét, a 26 éves lesipuskás Álvaro Arbeloa beadása után fejelte a kapu jobb alsó sarkába a labdát (2–0).

A 41. percben Marcelo passza után ismét C. Ronaldo veszélyeztetett, ám 17 méterről meglőtt, bal alsó sarok felé tartó bombáját Irureta védte.

A második félidőt is a hazai csapat kezdte jobban, a 48. percben Marcelo iramodott meg a jobb oldalon, a támadás Modric csavarásával végződött, de a horvát középpályás középre, pont a kapus kezébe lőtte a labdát.

A folytatásban visszavettek az iramból a blancók, nem erőltették a támadást, inkább csak a labdabirtoklással foglalkoztak, de a 83. percben így is megszületett a harmadik találatuk, méghozzá Jesé Rodríguez révén. A 22 esztendős spanyol tíz méterről, egy védőt kicselezve, kissé kisodródott helyzetből lőtt a jobb alsó sarokba (3–0).

A Real Madrid 3–0-s győzelme azt jelenti, hogy a tabellán egy pontra megközelítette a listavezető Barcelonát, amely este 20.00-kor a Sevilla ellen lép pályára.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
31. FORDULÓ

Real Madrid–Eibar 3–0 (Cristiano Ronaldo 21., J. Hernández 31., Jesé 83.)
Málaga–Atlético Madrid 2–2 (F. Torres 37. – öngól, Samu García 69., ill. Griezmann 25., 77.)

Sevilla–Barcelona 2–2 (Banega 38., Gameiro 84., ill. Messi 14., Neymar 31.)
Almería–Granada 3–0 (Teye 45+1, 87., Espinosa 59.)
Celta Vigo–Rayo Vallecano 6–1
(Larrivey 6., 37., Mina 21., 40., 51., 56., ill. Manucho 1.)

1. Barcelona 31 24 3 4 87–19 +68 75
2. Real Madrid 31 24 1 6 92–27 +65 73
3. Atlético Madrid 31 20 6 5 59–25 +34 66
4. Valencia 30 18 8 4 53–23 +30 62
5. Sevilla 31 19 5 7 57–36 +21 62